3. DE MILITAIR DIERGENEESKUNDIGE DIENST IN 1940 door Dr. J. C. WITJENS, Kolonel tit. van den M.D.G.D. 1. PERSONEEL. In 14 garnizoenen werd de militair diergeneeskundige dienst uit geoefend door waarnemend eerst aanwezend paardenartsen. Reserve- en dienstplichtig personeel. Een oud reserve paardenarts werd op zijn verzoek op 20 Augustus 1940 weder in het korps opgenomen. Eén militieplichtig en 4 ongeoefende landstormplichtige gouvernements-veeartsen kwamen als adspirant reserve militair paardenarts 2e klasse voor eerste oefening onder de wapenen zij werden vier weken tewerk gesteld bij den garnizoensziekenstal te Tjimahi en daarna voor gedragen voor benoeming tot reserve militair paardenarts der 2e klasse. Vier reserve paardenartsen kwamen gedurende veertien dagen in werkelijken dienst 'op en doorliepen een cursus aan den gar nizoensziekenstal te Tjimahi1 reserve paardenarts volgde een gascursus aan de Militaire Gasschool te Bandoeng. Eén reserve militair paardenarts le klasse en een ongeoefende landstormplichtige, beiden hoofd van een gemeentelijken veterinair hygiënischen dienst, doorliepen een cursus bij den Aan- en Af- voerdienst en werden als officier voor speciale diensten (vee- en vleeschkeuring) ingedeeld bij de Intendance. Tot oppasser-paardenverpleger, resp. hulppaarden verpleger wer den aan den garnizoensziekenstal te Tjimahi opgeleid 7 (5) dienst plichtigen, afkomstig van het Wapen der Artillerie (Infanterie). Voor herhalingsoefeningen kwamen in werkelijken dienst bij den garnizoensziekenstal te Tjimahi 4 militie- en 4 landstorm plichtige oppassers-paardenverpleger en te Weltevreden, Ban doeng, Salatiga, Tjimahi en Malang respectievelijk 2, 2, 4, 2 en 1 hulppaardenverplegers, waarvan er één werd afgekeurd. Aan 7 miliciens-hulppaardenverpleger werd bij wijze van werk verschaffing toegestaan, in werkelijken dienst te blijven. In Mei (1) en September (6) vertrokken zij met groot verlof. Vier miliciëns-hulppaardenverpleger en 3 miliciëns oppasser- paardenverpleger gingen door het sluiten van een verbintenis als 433

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 9