503 13. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Lichte troepen. Military Review Sept. 1940 en Dec. 1940 vertaalde uit M.W. (1 Dec. 1939) en Krasnaya Zvyesda (9 en 14 Juni 1940) beschouwingen over het aandeel van de pioniers bij snelle operatiën met gemech. en gemot, afdeelingen. Het behoud van de voorwaartsche beweging staat en valt met de be schikking over pioniers. Zonder het beslissende optreden dier troepen zou de snelle uitvoering van de D. operatiën in Polen onmogelijk zijn geweest. Zij vergezelden niet slechts de infanterie doch in het bijzonder de gemot, en gemech. afdeelingen tijdens de geheele actie. Overal werd de opmarsch vertraagd door de San, Warthe, Weichsel, Narew, Bug en haar talrijke zijrivieren. Bij hun terugtocht vernielden de Polen alle bruggen over de groote rivieren (over de Weichsel alleen reeds 14) en vrijwel alle overgangen over de kleine wateren. De Duitsche lichte troepen, die zelf per vk.det. reeds beschikken over een pionierafdeeling, welke tot 11 m brugslag in staat is, moesten worden gesteund uit de pioniers van de divn. en Ikn. De snelheid, waarmede de bruggen werden hersteld, stelde de lt. troepen meermalen in staat, de Poolsche verdediging achter de rivieren af te snijden. Military Review Dec. 1940 brengt verder een samenvatting van een in de R.M.S. Juni 1940 verschenen artikel „La defence anti-chars". Na eenige beschouwingen over den passieven en actieven pantserafweer bepleit S. de oprichting per cie., esk. enz. van z.g. vemielingsploegen van 4 a 5 man. Deze ploegen behooren te worden opgeleid en gespecialiseerd in het buiten werking stellen van in klein verband optredende vij. pantser voertuigen door verrassend gebruik van flesschen met vloeibare brandstof, handgranaten, strooimijnen e.d. (Finland). Verder beveelt S. aan, per reg. een off. aan te wijzen, die zich heeft te specialiseeren op het gebied van den pantserafweer en wordt belast met de opleiding van de bedieningen der pantserafweerwapens, de vemielings ploegen en met den afweer in den uitgebreidsten zin. Cav. J. 1941 nr. 1 geeft in het artikel The Armored Force de volgende uitspraak van het Am. D.v.O. De Armored Force is de vereeniging onder één commando van alle gemechaniseerde troepen der U.S.A., zij combineert de infanterie- tanks met de gemechaniseerde cavalerie. In den modernen oorlog speelt zij de rol van zware cavalerie ten behoeve van een gemotoriseerd en gemechaniseerd leger. Offensief en agressief optreden is het kenmerk van haar actie verrassing door snelheid, 'gepaard aan kracht, staat op den voorgrond. Haar beweeglijkheid dient te worden uitgebuit bij het kiezen van de gunstigste aanvalsrichting i.e. tegen de kwetsbare gebieden in 's vijands rug. Zij dient niet te worden ingezet tegen de sterke punten van 's vijands front doch tegen het zwakste om daar te kunnen doorbreken en door te dringen in den rug. Is dit gelukt, dan zwermt de Armored Force uit in breed front en snijdt 's vijands verbindings- en aanvoerlijnen af. Waar mogelijk, is de dubbele omvatting een gunstige aanvalsvorm hierbij vormt de eigen infanterie de vasthoudende groep. Slaagt deze manoeuvre, dan staat den vijand geen weg meer open om zich aan

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 83