(Mr. Wright is „vice-president of engineering" van de Curtiss- Wright Corporation en de man, die als adviseur van de National Defence Advisory Commission, de richtlijnen aangeeft voor de uitvoering van het plan voor den houw van 50.000 vliegtuigen.) Vliegwereld teekent hierbij o.m. het volgende aan. D. NIEUWS OVER ENGELSCHE VLIEGTUIGEN. Hetzelfde blad brengt voorts het volgende, door het blad be trouwbaar geachte, nieuws over Engelsche vliegtuigen. Begonnen wordt met mededeelingen over motoren. 636 Bij het opstellen van dezen blik in de toekomst is T. P. Wright er natuurlijk van uit gegaan, dat alles wat in Amerika geproduceerd wordt, Engeland ook bereikt. Hij veronderstelt hierbij dus, dat de toestellen met grootere werkingssferen steeds meer langs den luchtweg naar Engeland zullen gaan en dat, wat betreft jachtvliegtuigen, die per schip getranspor teerd moeten worden, de konvooieering in de toekomst met de hulp van Amerika zal geschieden. Bovendien is de schrijver er van uit gegaan, dat de verhouding van de verliezen in de lucht over de periode van de grafiek, die nog in de toekomst ligt, 2 op 1 zal bedragen, m.a.w., dat de As-mogendheden 2 maal zooveel toestellen zullen verliezen als Engeland. Op het oogenblik bedraagt deze verhouding nog ongeveer 3 op 1. Interessant is ook nog de omschrijving, die T. P. Wright van de „sterkte" van een luchtmacht geeft. Volgens hem is het totaal aantal vliegtuigen in de navolgende verhoudingen onderverdeeld eerste lijn-toestellen bommenwerpers en jagers30 verkennings- en transportvliegtuigen e.d. 15 reserve voor alle typen 25 Deze verdeeling is bij alle luchtmachten zoo ongeveer gelijk. Allereerst dan de Rolls Royce Vulture, om te beginnen met een motor, die niet meer nieuw is en onzen lezers wel bekend zal zijn. De Vulture bestaat eigenlijk uit twee Rolls Royce Merlins aan elkaar gebouwd. Aldus ontstaat een 24-cylinder motor in X-vorm. De Duitschers hebben een soort gelijken motor ontwikkeld met twee Daimler Benz 600A motoren. De totale zuigerverplaatsing van de Vulture bedraagt 42.23 liter. De Vulture ontwikkelt 2000 pk. Een tweede, door Rolls Royce ontwikkelde motor is de Rolls Roye Griffin, die 1600 pk ontwikkelt en eveneens vloeistofgekoeld is. De Griffin stamt uit een goed geslacht. De motor is afgeleid van de indertijd voor de Schneider Cup-Races ontwikkelde motoren in de jaren 19281931. De grootvader van de Griffin is de Rolls Royce Buzzard. Daarop volgde het model R, een verbeterde Buzzard. Uit dit toestel werd de Griffin ontwikkeld. De 1600 pk worden ontwikkeld in den startop diensthoogte ontwikkelt de Griffin 1400 pk. Een andere nieuwe motor is de Napier Sabre, waarschijnlijk een verdere ontwikkeling van de Napier Dagger, eveneens een 2000 pk motor. Van de nieuwe toestellen zullen wij eerst het nieuwe jachtvliegtuig van Hawker, de opvolger van de Hurricane, bespreken. Dit toestel, de Hawker Tornado, is een eenzitter jachtvliegtuig met 2000 pk Rolls Royce Vulture motor. De topsnelheid bedraagt ca 700 km/u. De bewapening is zeer zwaar en bedraagt volgens de laatste berichten 12 mitrailleurs van een grooter kaliber dan in de Spitfires en Hurricanes werd gebruikt. Van

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 108