Plebe'sniemand wenscht hun naam te kennen, men spreekt elkeen aan met ducrot. Blijkt iemand niet bestand tegen een dergelijke behandeling, die officieel gesanctionneerd wordt, dan neemt men aan, dat hij de noodige eigenschappen om een goed officier te worden, mist en stuurt hem weg. De heele discipline is trouwens zeer streng, geen cadet mag b.v. in het openbaar rooken. Er zijn natuurlijk tal van leeraren en instructeurs, maar de drie bataljons van 4 compagnieën waaruit het corps is samen gesteld, worden geheel gecommandeerd door uit de cadetten benoemde z.g.n. cadet-officieren. Zoo zijn zelfs de algemeene commandanten en de bataljonscommandanten ook cadetten. De benoeming geschiedt door de instructeurs, op grond van bekwaam heid. Zoodra de aanstelling officieel is bekend gemaakt, worden de jongste rangen door hun collega's met schoensmeer bewerkt, blijkbaar om hen er goed van te doordringen, dat ze zich niet op hun promotie mogen laten voorstaan. Van de klasse-oudsten af is iedere cadet gehouden, zijn jongere collega's bij den dienst, de lessen en het spel niet alleen gade te slaan, maar hen ook te beoordeelen. Deze beoordeelingen worden dan aan de leeraren en instructeurs voorgelegd, die er weer rekening mee houden bij het opmaken van hun rapporten. Wij zijn hier in Amerika, dus spreekt het haast vanzelf, dat de cadetten, die op het sportveld uitblinken, een streepje voor hebben. Zoo wordt aan hen, die door een ongeluk op het sportveld zijn gedood, bijzondere eer bewezen, evenals aan de oud-cadetten, die voor het vaderland gesneuveld of aan de bekomen wonden overleden zijn. Er bestaat verder een zeer eigenaardig strafstelsel. Voor be paalde vergrijpen, wordt nml. automatisch een aantal strafpunten gegeven. Zoo bijv. gebruik van onbehoorlijke taal of het maken van schulden 7 punten lachen tijdens de godsdienstoefening 5 punten laten vallen van het geweer tijdens een oefening 4 punten slapen onder de les 3 punten te laat aantreden 2 punten niet behoorlijk gekleed zijn 1 punt. Voor ernstige vergrijpen tegenspreken is een zeer groote zonde en wordt dan ook heel zwaar gestraft dan wel een te hoog oploopen van de strafpunten krijgen de delinquenten straf- exerceeren of arrest. Overschrijding van het voor 6 maanden toegestane maximum aantal strafpunten heeft verwijdering van de academie ten gevolge. (Het is op deze wijze, dat de bekende dichter Edgar. Allen Poe van Westpoint verdween.) In dit verband mogen we niet verzuimen er op te wijzen, dat dit vrij star lijkende systeem weer wordt gecorrigeerd door de 589

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 59