cadetten te verplichten, zich bij overtredingen zelf te melden. Heeft iemand dus het een of ander uitgehaald, waardoor hij in aanmerking komt voor een of meer strafpunten, dan wordt van hem verwacht, dat hij dit zelf rapporteert, ook al kan hij er met zekerheid op rekenen, door niemand te zijn gesnapt. In zoo'n geval wordt de overtreding hem of heelemaal niet of veel minder zwaar aangerekend. Tracht een cadet echter iets te verheimelijken en wordt hij toch gesnapt dan wordt de straf verzwaard. Van toekomstige officieren en gentlemen mag men nu eenmaal eischen, dat zij niet liegen en niet trachten, zich „er uit te draaien". Daarom wordt zeer veel aandacht geschonken aan de karaktervorming en alles gedaan om het eergevoel aan te kweeken. Dit is trouwens het geval met de opvoeding aan alle onderwijsinrichtingen in de Vereenigde Staten. Hier spreekt de Britsche erfenis zeer duidelijk karakter gaat voor kennis. De dagrooster is vrij gevuld 5.50 reveille, 6.20 appèl, 6.30 ontbijt, 7.50 begin der lessen, 12.05 lunch, 12.55 begin der middaglessen, 3.10 exerceeren, 6.15 avondeten, 9.30 taptoe. Enkele bevoorrechten mogen nog wat later opblijven. Heel veel gelegenheid tot uitgaan wordt den cadetten niet ge geven, doch dit is gezien de enorme afstanden ook begrijpelijk; men kan hier immers niet maar even met een weekeind-verlof naar huis gaan zooals bij ons gebruikelijk was. Het contact met de bui tenwereld wordt verkregen door het geregeld houden van dans avonden, waarbij iedereen mag introduceeren. Daarom heeft men naast de leeraren en de militaire instructeurs een dame tot hostess aangesteld, die bij feestelijke gelegenheden de honneurs waarneemt en tegelijkertijd den cadetten leert, hoe zij zich in de wereld hebben te gedragen. Wat dit betreft, bestaat ook voor de Amerikaansche cadetten een „boekje Pabst" 1), dat hier echter meer het karakter heeft van een voorschrift. Wij zeiden zooeven al, dat de cadetten in uniform in het open baar niet mogen rookenalleen in een bepaald hoekje van bet terrein is het wel toegestaan, maar sterke drank blijft hun ontzegd. Dit houdt natuurlijk ook al weer verband met de intensieve sportieve training. 590 1) Bij de jongere tgeneraties niet meer onder dien naam bekend. S. (bedoelt het boekje „Aanwijzingen omtrent vormen en briefwisseling". (Red.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 60