Op Zondag moeten alle cadetten den kerkdienst bijwonen terwijl des middags de bekende parade van het heele corps plaats vindt, waarvoor de toeschouwers van heinde en verre komen toege stroomd. De cadetten zijn bij die gelegenheid nml. nog gekleed in ouderwetsche parade-uniformen, terwijl het exerceeren nog herin nert aan de gebruiken van het Engelsche leger, dat ze wederom van Frederik den Groote heeft overgenomen. Dit is een van de vele punten, die er op wijzen, welk een enorme waarde men hecht aan de traditie. Voortdurend worden de cadetten er aan herinnerd, dat ze een lange rij van roemruchte voorgangers hebben, dat ze zelf alleen maar een schakel zijn in de keten, die van het verleden naar de toekomst voert. Het schilderachtig aan de Hudson gelegen West-Point, waarvan de oudste kaart werd vervaardigd door een Hollander, was reeds in de zeventiende eeuw een vesting. Elk cadet behoort natuurlijk de geschiedenis van dit terrein op zijn duimpje te kennen. Men heeft verder van de meeste gebouwen musea gemaakt, vol herin neringen aan het Amerikaansche leger in het algemeen en oud- cadetten in het bijzonder. Wee dengeen, die zijn krijgsgeschiedenis niet behoorlijk zou kennen zij wordt hem als Plebe trouwens al bijgebracht. Daarnaast eischt men van hem, dat hij de levens geschiedenis van de verschillende oud-cadetten, waarvan de portretten in de eere-hall prijken, op zijn duimpje kent. Het spreekt verder van zelf, dat tal van oude gebruiken nog steeds in eere worden gehouden. Wat nu verder het onderwijs betreft, zoo valt het zwaartepunt op de athletiek, gelijk dit nu eenmaal aan alle Amerikaansche onderwijsinrichtingen het geval is. De baar moeten binnen zeer korten tijd aan de volgende eischen voldoen zich zes maal op trekken, over een stok springen, die zoo hoog is als zijn schouders, ruim zes meter klimmen. Daarnaast is hij verplicht, de 100 yards te loopen in 13 seconden, de halve mijl in 2 minuten 42V2 seconde, 4 voet 3 inches hoog en met aanloop 14 voet 6 inches ver te springen. Dit alles is op zichzelf niet zoo heel zwaar, maar daarna begint het ook pas. De verschillende compagnieën houden wed strijden onder elkaar en ook hier wordt weer met punten gewerkt. Rugby telt voor 11 puntenhet winnende team krijgt er drie punten bij, benevens enkele extra voor de scores. Baseball staat iets minder hoog aangeslagen met slechts 9 punten. Voor ons zal het wel vreemd lijken, dat korfbal met zes punten, hooger wordt gewaardeerd dan tennis (slechts vijf punten)Uit deze opsomming volgt nog, dat iemand, dien het er om te doen is, het hoogste cijfer in sport te behalen, zich hoofdzakelijk op het rugby moet toeleggen. Dan heeft hij ook kans, in de groote jaarlijksche match mee te spelen, die tot de bijzondere sportgebeurtenissen van heel Amerika behoort. 591

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 61