9. DE OPLEIDING VAN DEN AMERIKAANSCHEN BEROEPSOFFICIER (I) door F. Men hoort vaak verkondigen, dat de Noord-Amerikanen zou den zijn een zeer jong pacifistisch volk, zonder zin voor historie, traditie of militaire waarden. Niets is echter minder juist, te vaak laat men zich misleiden door het sterk cosmopolitische karakter van een stad als New York, dat echter reeds in de dagen, toen het nog Nieuw Amster dam heette, een heel eigen internationaal karakter had, geheel afwijkend van dat van de andere kuststaten. Ook het woord isolationisme werkt verwarrend het is een vaan waaronder ver schillende groepen marcheerennaast de werkelijke pacifisten, de tegenstanders van Amerikaansche inmenging in Europeesche of andere buitenlandsche aangelegenheden, maar desondanks gaarne bereid, veel geld aan een sterke weermacht te besteden. Het is voorts een dwaalbegrip, dat de nog geen twee eeuwen oude republiek weinig strijd zou hebben gevoerd. In 1774 ving de vrijheidsoorlog aan. Nauwelijks veertig jaar later, van 1812 tot 1814, waren de oude staten weder, in den weinig bekenden oorlog gewikkeld met Engeland. Konden Louisiana en Florida door koop aan de Unie worden toegevoegd, het gebied van de Midwest moest op de Indianen worden veroverd in, wat in veel opzichten een Atjeh-oorlog was op geweldige schaal. De oorlog tegen Mexico (18451848) bracht Texas, Nieuw Mexico en Californië bij de republiek. Daarna woedde de burgeroorlog (18611865). Twee jaar later (1867) werd Alaska van de Russen gekocht. Even on bloedig verliep de annexatie van de Hawaiï-eilanden (1893)Spanje stond de Philippijnen, Guam, Puerto Rico en Cuba echter eerst af na een oorlog, die (1898) aan het oude Spaansche wereldrijk den genadeslag toebracht. Werd Cuba onafhankelijk verklaard, de pacificatie van de Philippijnen heeft nog heel wat inspanning en krachten gevergd. Bekend tenslotte is natuurlijk, dat de Ver- eenigde Staten zich op 6 April 1917 aan de zijde der Geallieerden schaarden en daarmede Duitschland's nederlaag in den wereld oorlog bezegelden. Men ziet het, het is geen geringe lijst voor een natie, die eerst in 1783, bij den vrede van Versailles als onafhankelijk werd er kend. Het behoeft derhalve geen verwondering te baren, dat er 585.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 55