718 steunpunten is opgesteld, moet zij er zelf vormen. Benzine, olie en wat ver der dienstig is voor het in bedrijf houden van gemotoriseerde en gemechani seerde troepen, moeten z.v.m. binnen de steunpunten worden gebracht. Daarin worden kleine bezettingen gelegd, bestaand uit militairen en burger vrijwilligers, gesteld onder uitgezochte commandanten. De beste vrijwilligers vormen een waarschuwingsdienst, die zorgt dat de berichten snel doorko men en valsche geruchten worden voorkomen. Evacuatie is verboden; een ieder blijft aan zijn werk en op zijn post. Den troepen wordt ingeprent, dat hoewel elke pauze moet worden ge bruikt voor het versterken van de steunpunten, van afsluitings- en grendel- stellingen, steeds actief moet worden opgetreden. De vijand moet voort durend bloot staan aan aanvallen, artillerievuur, luchtaanvallen, rivier- overschrijdingen en infiltratie. In de frontlinie geslagen deuken of gevormde bruggehoofden moeten, hoe klein ze ook zijn, onmiddellijk worden opgeruimd met tegenaanvallen, artillerievuur en luchtaanvallen, omdat het verzamelplaatsen zijn voor later uitbrekende vechtwagens. Geeft de vijand iblijk van offensieve bedoelingen, dan moet daarop met hevige tegenvoorbereidingen worden geantwoord. Overal moet worden stand gehouden tot het uiterste. Wijkt een afdeeling, dan mogen de nevenafdeelingen niet volgen, maar zij moeten trachten, den toe stand te herstellen en, zoo dat niet mogelijk is naar alle zijden front maken. Zulks geldt zoowel voor divisies en regimenten als voor bataljons en compagnieën. Doorgedrongen vechtwagens moeten met alle beschikbare middelen worden aangevallen en vernietigd. Kortom, de verdediging dient, waar mogelijk, offensief te worden gevoerd. Dan wordt nog herinnerd aan 's vijands aanvalsmethode, een luchtver- kenning door een alleen vliegend vliegtuig, een 'half uur later gevolgd door een duikbom- en mitrailleuraanval, die groote moreele, maar -indien de troepen zich opstellen in „schutterskuilen" weinig materieele uitwer king heeft. Uitkijken blijft echter de boodschap, want deze aanval wordt on middellijk gevolgd door een van vele groote en kleine vechtwagens op een smal front, veel lawaai veroorzakend. Wanneer men er zich niet door laat beïnvloeden en het afweergeschut zijn taak behoorlijk vervult, zet de vijand niet door, doch tracht hij elders meer succes te bereiken. Zoo nadert de '5de Juni, de dag waarop de Duitschers zich met geleidelijk toenemend gewicht werpen op de Fransche verdediging (Wordt vervolgd.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 78