onderdeel organiek de beschikking over eigen middelen van ver sneld vervoer. De commandant der groote eenheid is te allen tijde in staat, het opstellen van de automobielen en een mogelijk inladen van de troepen reeds bij voorbaat in de noodige bevelen of aanwijzingen te regelen, zoodat e.e.a. op een enkel kort bevel ten uitvoer kan worden gebracht. 3. De onder 2. vermelde vorm van motoriseering heeft het nadeel, dat niet wordt beschikt over organiek ingedeelde geme chaniseerde verbanden. Organieke indeeling daarvan verhoogt de aanvalskracht der groote eenheid in hooge mate, hetgeen o.a. bij een poging tot snelle vernietiging van reeds gelande vijandelijke strijdkrachten tot uiting zal komen. Door een organieke harmo nische samenvoeging van gemechaniseerde en gemotoriseerde een heden in divisieverband ontstaan de z.g. pantserdivisies, welke groote vuur- en stootkracht aan groote snelheid paren.x) 660 l) Schrijver verwijst hier naar de organisatie van de Duitsche pantser divisie. De samenstelling, welke hij opgeeft, wijkt in verschillende opzichten af van die, door luit. van der Palm vermeld in I.M.T. 1941 nr. 3 (blz. 215) en die, in I.M.T. 1941 nr. 6 (blz. 625) overgenomen van kol. Barrows. Voor een goed overzicht plaatsen wij ze hieronder naast elkaar. (Red.) Luit. v.d. Palm Kol. Barrows Luit. Hofstede Staf vb.afd. Staf Staf Vk. afd.: lt. paun.,motrn. Vk. echelon 24 paun.. 18 vewn. 1 bat. op motrwn.; 1 gemot. ld.bij.; Afd. vk.vlgn.(35) 12 vlgn. Afd. bws. (3) Gevechtsechelon P.brig. a 2 regn., elk a Gemengde p.brig. van P.brig. (500 vewn.), 3X3 cien. mdb. vwn„ 2 regn. 1 cie. zw. vewn. 450 lt. en mdb. vewn.) Gemot, inf.brig. van: Gemot, inf.brig. van 3 1 reg. op gep. ter.aun., regn.. 1 bat. op motrwn. Gemot. reg. art. 10.5 hw. Gemot. reg. art. (7.5 of Gemot. reg. art. 10.5) Gemot. bat. pag. Gemot. bat. pag. Gemot. bat. pag. 3 X 12X3.7 Gemot. afd. ld.art. 3X4X8.8 Gemot, bat pi.+pontontr. Gemot. bat. pi. Gemot, vb.bat. Divisie-trein Diensten en treinen T reinen

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 17