13. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. 723 Amerika's pantsertroepen. In A.O. '41/111 deelt de redactie het volgende mede omtrent de Am. ptpn. (zie ook I.M.T. '41/6, blz. 621). Bij de le (Fort Knox, Kentucky) en 2e (Fort Benning, Georgia) Gemech. Div. zijn for months (het zou interessant zijn, te vernemen, hoeveel maan den) in opleiding geweest 7500 offn., onderoffn. en technici. Hiervan is de eene helft gezonden naar Camp Polk, Louisiana, de andere helft naar Pine Camp, New York, waar het met 8500 miliciens (selectees) per div. de 3e, resp. 4e Gemech. Div. zal vormen. Naast deze 12.000 man personeel, bestaat elke gemech. div. uit 400 lt. en mdb. vewn., 300 zwaar bewapende paun. en 2000 andere voertuigen. Zooals t.a.p. reeds is vermeld, ligt het in het voornemen, nog in dit jaar te komen tot 8 gemech. divn. en 5 zelfstandige zw. batn. Blijkens de hooger- genoemde mededeeling zullen deze batn. anders zijn georganiseerd en uit gerust en ook een andere taak hebben dan de divn. Bestaand uit mdb. en zw. vewn., vormen zij legertroepen, die kunnen worden gebezigd voor het uitvoeren aan een doorbreking, welke dan door de snellere en volle diger uitgeruste divn. moet worden geëxploiteerd. Verpleging van moderne cavalerie. In Viewpoint of the Division Quartermaster (Cav. J. '41/11) behandelt luit/kol. der cav. Strawn den aan- en afvoer van een cavaleriedivisie (horse- mechanized) Als recent voorbeeld van het belang van den aan- en afvoer vermeldt S. dat de Britten bij hun aanval op Sidi Barrani hadden gerekend op een voorraad voor vijf dagen. Indien de Italianen het enkele dagen langer had den uitgehouden, zouden de Britten naar Mersah Matruh hebben moeten teruggaan. (Hiermede was rekening gehouden. Red.). Voor den dienst van aan- en afvoer is o.m. een quartermaster squadron ingedeeld. Van veel beteekenis voor ons is de benzinevoorziening, welke hier beknopt zal worden weergegeven. In het Am. leger is als beginsel aanvaard, dat alle motorvoertuigen met gevulde tanks uitrukken. Daarnaast moet op de vrachtauto's van de onder - deelen in blikken van 10 gallons (45,4 1 ten-gallon containers) een vol doende voorraad benzine worden medegevoerd om de tanks van alle voer tuigen nog eenmaal te vullen. Een gemot, troep voert derhalve benzine mede voor twee volle operatiedagen (Cav. J. '41/1). Het hiervoor genoemde quartermaster squadron beschikt voorts voor den aanvoer over 10 benzine tankauto's, elk van 750 gallon, en 400 blikken van 10 gallons. Een foto op blz. 69 van Cav. J. '41/11, laat zien hoe de blikken van 10 gallon worden gevuld uit de tankauto's. Dit geschiedt door daaraan een wagentje met 8 slangen (een zg. milker) te koppelen. Dit vult 8 blikken tegelijk. De gevulde bliksen worden in vrachtauto's geladen ter uitgifte aan de troepen- onderdeelen, tegen inwisseling van ledige blikken. De rechtstreeksche benzinevoorziening aan den troep geschiedt dus niet door tankauto's of trailers, doch met bilkken. Elders lezen wij van gebruik van blikken van 5 gallons, welke voor onze verhoudingen beter zijn. Wij zullen goed doen, bij de benzinevoorziening in N.-I. ons te richten naar de elders als juist aanvaarde beginselen. C. L.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 83