KLEEDING EN UITRUSTING. Reglementen en voorschriften. Kleedingvoorschrift. In 1941 verscheen de nieuwe uitgave, gesplitst in K1V. I en II. Het eerste deel werd als gevolg van de oorlogsomstandigheden onder nadere Koninklijke goedkeuring vastgesteld bij Gouvernementsbesluitdeel II werd vastgesteld door den Legercommandant. Behalve door een meer overzichtelijke indeeling, wijkt de nieuwe uitgave op enkele punten af van het thans vervallen voorschrift, o.m. voor wat betreft de schouderbedekkingen voor de witte uni form van onderofficieren en het wapenembleem op de schouder bedekkingen voor de witte jas voor de militaire administratie. De platen uniformen zijn in 1941 in nieuwe uitgave verschenen, waarmede in een lang gevoelde behoefte wordt voorzien. Verstrekking van kleeding en uitrusting. In de uitgave 1941 van tarief nr. 24 is een aantal deels reeds bekend gemaakte afwij kingen van de bestaande uitgave aangebracht. Zoo werd de ver strekking van goederen „in beperkt eigendom" uitgebreid tot alle militairen (w.o. ook officieren)De door de oorlogsomstandigheden noodzakelijk gebleken bijzondere bepalingen zijn in de nieuwe uitgave opgenomen. De voor vaandrigs en reserve-officieren geldende bepalingen zijn uit tarief nr. 24 overgebracht naar tarief nr. 4. De voor de overige dienstplichtigen geldende bijlage C van het tarief is aangepast aan de omstandigheden, terwijl daarin mede zijn opgenomen de bepalingen voor de leden der V.O.Cn., de stads- en landwachten en de landstormplichtigen. De aan bedoelde categorieën verstrekte uitrusting wordt in den vervolge naar behoefte vernieuwd. Alle verstrekkingen en inleveringen ten behoeve van dienst plichtigen geschieden op model 187 R.M.B. Van groot belang voor een vlot verloop van de mobilisatie is de nieuwe bepaling, dat alle kleeding- en uitrustingstukken, met uitzondering van de uitgaans- kleeding, den mantel en de pyama's, door de dienstplichtige groot verlofgangers worden meegenomen. Voor de cadetten der Koninklijke Militaire Academie en voor de aspiranten-reserve-officier werd voor wat betreft de verstrek king van kleeding een aantal bijzondere bepalingen opgenomen. De kleedinggeld-regeling voor de reserve-korpsen van oud militairen moest wegens de zwaardere dienstverrichtingen worden herzien. Voor de kort-verband militairen met een eersten actieven dienst tijd van een jaar is de verstrekking van kleeding en uitrusting volgens het kleedinggeld-systeem vervallendaarentegen werd voor de lang-verband leden der Inheemsche hulpkorpsen dit systeem nieuw ingevoerd. 758

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 12