zouden maken, m.a.w. een nieuwe periode van experimenteeren thans echter onder ongunstige omstandigheden bracht nieuwe vertraging. Verwacht mag worden dat de fabricage in de tweede helft 1941 weer ter hand kan worden genomen. Rubber mantels. Wegens gebrek aan voldoende regenjassen werden aan de mi litairen van de Reserve korpsen mantels van rubberstof verstrekt. Aangezien hieraan echter vele bezwaren kleven, is deze ver strekking slechts te beschouwen als een noodmaatregel, die bij voldoende aflevering van regenjassen komt te vervallen. Stalen helmen. Oorspronkelijk werden de helmen in Nederland vervaardigd (Hembrug). Na 10 Mei 1940 moesten zij uiteraard van elders worden betrokken. Groote aantallen werden in Amerika besteld. Daar de Nederlandsch-Indische industrie ook op dit gebied een lofwaardig initiatief heeft betoond, worden de stalen helmen thans ook h.t.l. vervaardigd, waardoor regelmatige aanvulling van den gevormden voorraad door de eigen industrie mogelijk is. De aflevering heeft in regelmatig tempo plaats. Voor camouflage-doeleinden is de helm voorzien van een over trek van Garoet-B de zwart-lederen neklap zal voor datzelfde doel groen worden geverfd. Kleeding voor stads- en landwachten. Ten behoeve van de stads- en landwachten werd een overhemd van eenvoudig model ontworpen. Hiermede schijnt een zeer geluk kige keuze te zijn gedaan. Dank zij den open kraag en de luchtig heid van het hemd schijnt dit in de practijk zeer te voldoen. Het geeft den stads- en landwachten bovendien een vlot uiterlijk. Plannen zijn in studie, dit practische kleedingstuk op ruimere schaal toe te passen. Muskieten-handschoenen en -helmen. Intensiveering van de wachtdiensten langs de kust noodzaakte tot het invoeren van een bijzondere bescherming tegen het mus kietengevaar. Nadat verscheidene legeronderdeelen gedurende eenigen tijd proeven hadden genomen met verschillende modellen, is op groote schaal tot invoering van deze beschermingsmiddelen overgegaan, waardoor het gevaar voor malaria-infectie zooveel mogelijk wordt beperkt. Pyama's. Ook op het gebied van de slaapkleeding is het Nederlandsch- Indische leger bezig zich te moderniseeren. 760

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 14