7. NIEUWS VAN HET D. v. O. DE „LEWIS MACHINE GUN" KALIBER 7,62 mm. Deze „lichte mitrailleur" is onder de benaming Lt. Mitr. M.20 in de bewapening opgenomen. De werking van het wapen berust op het systeem, waarbij een deel der door de buskruitlading ontwikkelde gassen uit het voorste gedeelte van den loop wordt afgeleid naar een buis, waarin zich een zuiger kan bewegen, welke het mechanisme in beweging brengt. Hierdoor worden de aanvoer van de patronen, het laden van het wapen, het spannen van het slot, het afvuren van het wapen en het uit den loop verwijderen van de hulzen der ver schoten patronen automatisch uitgevoerd, zoolang op den trekker wordt gedrukt en patronen worden aangevoerd. De mitrailleur is een luchtgekoeld wapen. De koeling geschiedt door middel van den afkoeler, een geribde buis van aluminium, welke nauwsluitend om den loop past en door haar groot uitstra lend oppervlak de ontstane warmte spoedig afleidt, hetgeen nog wordt versterkt door de inrichting van mantel en schoorsteen en van het op het vooreinde van den loop geschroefde mondstuk. De vorm van deze onderdeelen bevordert nl. de aanzuiging van de buitenlucht van achter naar voren door de kanalen, gevormd door de ribben van den afkoeler en den mantel. Deze zuiging wordt verkregen door de plaatselijke luchtverdunning, ontstaan door de zich voortbewegende gassen van het schot. Door den aldus verkregen trek in den schoorsteen wordt de van den afkoeler uitstralende warmte snel afgevoerd. Het wapen kan bij het vuren aan den voorkant worden onder steund door twee steunvoeten, welke tijdens het vervoer achter waarts tegen het wapen zijn geklapt en door een veerenden beugel in dien stand kunnen worden vastgezet. Het vervoer geschiedt door dragen aan den schouder of en bandoulière, waartoe het wapen voorzien is van een lt. mitr.riem M.20 en een draagkussen Lt. Mitr. M.20. Het wapen verschiet munitie van 7.62 mm uit trommels van 25 of van 47 patronen. De patronen zijn voorzien van een spits- kogel met stalen mantel en looden kern en van een huls met groef voor de haken van de patroontrekkers. De aanvangssnel- heid van het projectiel bedraagt 823 m/sec. Het gewicht van den mitrailleur bedraagt ruim 13 kg, de to tale lengte 1,3 m, de grootste resp. kleinste vuurhoogte 0.28 en 0.41 m. 790

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 44