813 20 Juni. De kring om de 2e L.G. sluit zich verder. Uit Vichy rukken de Duitsehers op naar Thiers en Riom. Zij vermeesteren St. Pourcain en bereiken Montlucon aan de Cher. De Franschen houden deze rivier in den avond nog steeds vast tot Chateauneuf. De linkervleugel van het Vile Leger wordt echter doorbroken door troepen, die bij Selles over de Cher gaan en bij Buzancais en Chatillon de Indre bereiken. Daarbij gaan drie divisies verloren. Bij Tours en Saumur wordt vrijwel den geheelen dag gevochten om de overgangen over de Loire in den avond zijn zij in Duitsche handen. Van Nantes uit rukt de vijand op naar Challans. 21 Juni. Van de 2e L.G. komen geen berichten meer binnen. O. van de Rhone gaat het contact tusschen Duitsehers en Franschen ver loren. De laatsten hebben hier stelling genomen achter de Isère, van haar samenvloeiing met de Rhone tot Voreppe, vandaar langs het meer van Bourget en verder langs de boven-Rhone deze lijn moet de in de Alpen tegen de Italianen strijdende troepen dekken. In het dal van de Rhone bereiken de Duitsehers Vienne, meer naar het w. Rive-de-Gier en Montbrison, en van Riom uitgaand Clermont-Ferrand en Issoire. Aan de Cher en de Indre en tusschen deze rivieren hebben het Vie en Vile Leger het contact met den vijand verloren. Tegenover den linkervleugel van de 3e L.G. staat hij in den avond in de lijn Thouars Cholet Challans. 22 Juni. De (mobiele) troepen in de Vogezen leggen de wapens neer de bezettingen der werken zetten den strijd echter voort. Aan de Isère neemt de vijand contact op met de Franschen achter Isère meer van Bourget boven-Rhóne, welke rivier hij te Culoz overgaat. In de bocht van de Loire staat hij in den avond aan de samenvloeiing van Creuse en Vienne. Z. van Nantes dringt hij door tot Noirmourtiers, la Roche- sur-Yon en Chantonnay, bereikt te 17.00 Niort, te 22.00 Tonnay-Boutonne en trekt vandaar naar Saintes en Rochefort. 23 Juni. In het dal van de Rhone wordt een onbeslist gevecht geleverd om Andance. Ook enkele km n. van St. Etienne worden de Duitsehers tegengehouden. Verder naar het w. rukken zij Chateauroux binnen, doch bereiken de Creuse niet meer. Ook Poitiers valtvandaar stoot de vijand door in de richting van Angoulême. De Duitsche rechtervleugel blijft daarbij nog voor zij vermeestert Saintes te 8.00 en rukt verder op naar Jonzac. Aan de kust gaan Rochefort en Royar in den vroegen morgen verloren. 24 Juni. In het dal van de Rhone valt Sarras in den avond staat de vijand voor Tournon. Ook St. Etienne valt in zijn handen. Op het Plateau Central gaat het contact verloren. W. daarvan bezetten de Duitsehers Angoulême. 25 Juni. Te 0.35 worden de vijandelijkheden gestaakt. Het onmiddellijk aan alle troepenonderdeelen doorgegeven bericht bereikt niet de verstrooide divisies in Bretagne en Normandië en slechts radiografisch de bezetting van de Maginot-linie. Zij zet den strijd voort tot eenige dagen later Fransche offi cieren haar op de hoogte stellen van de juistheid van het bericht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 71