816 Kolonel Gouden balk ter breedte van ongeveer Vo inch, loopend parallel met de korte zijde van de lis en daarvan IV2 inch verwijderd 3 matzilveren sterren vormend een gelijkzijdigen driehoek met de punt omlaag gericht tusschen den gouden balk en de onderzijde van de lis. Luitenant-KolonelBalk als Kolonel 2 matzilveren sterren, het hart van de sterren inch van de korte zijde van de lis verwijderd. Majoor Balk als Luitenant-Kolonel1 matzilveren ster midden in het vierkant tusschen gouden balk en korte zijde van de lis. Kapitein Drie matzilveren sterren, vormend een gelijkzijdigen driehoek met de punt omlaag, te plaatsen in het vierkant, gedacht tusschen de lange zijden van de lis, de korte zijde en een lijn IV2 inch boven de korte zijde van de lis. Ie LuitenantTwee matzilveren sterren met het hart inch van de korte zijde verwijderd, naast elkaar. 2e LuitenantEen matzilveren ster, met het hart inch van de korte zijde verwijderd, midden tusschen de beide lange zijden. De gouden balk der hoofdofficieren moet Vk inch van de lange zijden van de lis verwijderd zijn. De onderscheidingsteekenen aan te brengen op de lissen op den kraag. Officieren der Militaire Administratie, der Cavalerie en van den Militairen Diergeneeskundigen Dienst dragen gouden sterren. De hoofdofficieren van genoemde wapens en dienstvakken dragen een zilveren balk. Kapitein- of Luitenant-AdjudantEen matzilveren ster te vervangen door een gouden, c.q. een gouden ster te vervangen door een matzilveren. Bij een kapitein-adjudant is de onderste ster goud, bij een luitenant adjudant de binnenste, c.q. matzilver. 2. Platte pet Officieren en kolonels voorzien van een rooden band, kleur 22 en een matgouden leeuw. Hoofdofficieren beneden den rang van kolonelvoorzien van een mat gouden leeuw. Subalterne officierenvoorzien van een bronzen leeuw. 3. Overkleeding De rangonderscheidingsteekenen, als bepaald voor dagelijksche tenue, te plaatsen (als voorheen) rechtstreeks op den kraag boven de insnijding. Op de great coat en British Warm voor Luitenant-Generaal en Generaal- Majoor worden bovendien gedragen 3 resp. 2 geborduurde zilveren sterren op elke mouw. 4. Veldtenue. Gelijke onderscheidingsteekenen als voor de dagelijksche tenue, maar van oranje katoen op de uiteinden van den kraag. E. OPGAVE VAN FOURNITUREN. Platte petmet gouden, c.q. bronzen leeuw, 2 vergulde knoopjes nr. 1. Veldmutsidem als voor platte pet. Jas dagelijksche tenue Op de schouderbedekkingen de wapendistinctieven van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger Opper- en Hoofdofficierenin goud Subalterne officieren in brons.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 76