- rach i- muur Gebouwd in den vorm van een zeshoek, hadden ze een omtrek van 3000 m. Aan den buitenomtrek liep een tankgrachtdaarop volgden een steenen muur, een mijn- en een draadversperring. Daarachter stonden de kanonnen, het antitankgeschut en de mitrailleurs. Een van de groote fouten van de Italianen was, dat zij de ver sterkingen aan de achterzijde niet van tankmijnen e.d. voorzagen. Zulks geschiedde ten einde te kunnen beschikken over een uitvals- poort voor de eigen vechtwagens, doch de Britten, die ervan op de hoogte waren door de verkenningen van hun infanterie- patrouilles, hebben daar een handig gebruik van gemaakt door de versterkingen uitsluitend van de achterzijde aan te vallen. Tegen de aldus versterkte stelling hebben onze bondgenooten 2 zwakke divisies a 2 brigades ingezet, nl. een infanterie-divisie, welke in het n., en een gemechaniseerde divisie, die in het z. optrad, e.e.a. volgens onderstaand plan. De gemechaniseerde divisie zette de actie in met een aanval op de vier steunpunten, en wel op dat, in schets 2 aangeduid met I. Deze aanval geschiedde in een nauwe samenwerking met de artillerie, welke was gebaseerd op een tijdschema, terwijl alle verbindingen radiografisch werden onderhouden. De artillerie gaf gedurende een bepaalden tijd een afsluitingsvuur af, onder dek king waarvan de infanterie-vechtwagens oprukten. Onderwijl nam de infanterie-divisie, voorwaarts terrein winnend, haar opstelling in. De eigenlijke aanval van de tanks richtte zich bij alle vier de steunpunten tegen de achterzijde. De uitgangsopstelling van de infanterie-vechtwagens lag op 4 mijl (ruim 6 km) van steunpunt Izij was tegen midder nacht ingenomen. In en bij de tanks werd de morgen afgewacht. Bij het aanbreken van den dag werd de aanval ingezet achter het vuur van de eigen artillerie, waarvan men de granaten zag 900

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 39