hebben de tanks hetzelfde gevechtsdoel als de gesteunde troepen. 4. De inzet van vechtwagens vermindert in geen geval de nood zakelijkheid van vuursteun uit zware infanteriewapenen en van de artillerie. Daarnaast is nu ook nauwe samenwerking vereischt tusschen artillerie en vechtwagens. 5. Normaal treden de vechtwagens niet op buiten het bereik van werkzamen vuursteun van de zware infanteriewapenen en van de artillerie. Daarom worden opeenvolgende doelen aange geven, die achtereenvolgens moeten worden aangevallen. Hebben de tanks een weerstand opgeruimd, dan herstellen zij de verbanden en rukken op naar een volgend object of houden zich gereed voor uitvoering van een nieuwe opdracht. 6. Vechtwagens mogen niet te veel aan de infanterie worden gebonden. Hierdoor zouden zij een deel van hun snelheid opofferen, en daardoor kwetsbare doelen bieden aan het vij andelijk pantserafweergeschut. Anderzijds mag de infanterie onder geen voorwaarde dek king zoeken achter de tanks. Zou zij zulks wèl doen, dan zou öf de vechtwagencommandant ondanks stipte orders voor het tegendeel de snelheid van zijn voertuig verminderen met het boven reeds genoemde gevolg, öf de infanterie bij de tanks achter raken en door den vorm, waarin zij zich aanvankelijk daarachter bewoog, prachtige doelen bieden aan den vijand. 7. Vechtwagens vallen daarom aan in verschillende opvolgende echelons, waarvan het eerste zoo middelbare tanks be schikbaar zijn uit dit type bestaat. 8. Dit eerste echelon sluit zoo dicht mogelijk tot op 300 m op achter het vuur van de artillerie en de zware infanterie wapenen. Het heeft tot taak, met steun van andere wapens het vijandelijk pantserafweergeschut tot zwijgen te brengen. Het tweede echelon dient 'svijands automatische wapens te veronzijdigen en wordt gevolgd door de infanterie. 9. De infanterie-vechtwagens mogen de infanterie bij den aan val op een stelling niet te ver vooruitsnellen. De ervaring leerde, dat laatstbedoelde troepen hoogsten 10' na de eerste golf tanks in de stelling moeten aankomen, hoewel de practijk anderzijds bewees, dat dit tijdsverschil al naarmate de sterkte en het moreel van den vijand waren gedaald, kon worden verlengd tot 20'. De afstand van het tweede, door de infanterie gevolgde, echelon tot het eerste bedraagt normaal dan ook 1000 m. 10. In sommige gevallen verdient het aanbeveling, de vecht wagens eerst in een latere phase van den aanval in te zetten, bijv. ter aanvulling van den steun van de artillerie of ter aan vulling of vervanging daarvan tijdens stelling verandering van 910

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 51