de steunende batterijentenslotte kan de terreingesteldheid aanleiding geven tot dezen afwijkenden gang van zaken. 11. De vechtwagens steunen de infanterie zij maakt van het optreden van de tanks gebruik door snel op te rukken en de achtereenvolgende doelen te bezetten. De vechtwagens worden lop hun beurt gesteund door de zware infanteriewapens, door de artillerie, door de lucht strijdkrachten, door rook- en neveltroepen en door genie. De vuurwapens, rook en nevel alsmede gevechtsvliegtuigen veronzijdigen 's vijands artillerie en pantserafweergeschut, die den opmarsch der tanks bedreigen. Verkenningsvliegtuigen werken mede door vechtwagen- hindernissen op te sporen, die daarna z.n. door de genie worden opgeruimd. Is de noodzaak van deze hulp te voorzien, dan moeten genietroepen aan de vechtwagen-afdeelingen worden toegevoegd. 12. Zoolang de aanval duurt, mag de bemanning van den eenen vechtwagen geen hulp verleenen aan een anderen, die in moeilijkheden verkeert. De ervaring heeft geleerd, dat hulp verleening in dit geval, hoe lofwaardig ook, groote risico's oplevert, o.a. dat van vernieling van de toeschietende tank of vernietiging van haar bemanning. Hulp wordt het best verschaft door geen aandacht te schenken aan de achterblijvende vechtwagens, daardoor den aanval regelmatiger en sneller te doen verloopen en derhalve den weerstand in front spoediger te breken. Daarna bestaat dan alle gelegenheid, den in moeilijkheden verkeerenden vecht wagens elke hulp te verleenen, welke zij behoeven. 13. De infanterie van de ondersteunende groep moet zoo ver mogelijk per auto naar voren worden gebracht. Men dient daarbij evenwel niet zoo ver te gaan, dat zou moeten worden uitgestegen onder vijandelijk vuur, aangezien zulks tot zware verliezen leidt. 14. Een goede samenwerking tusschen vechtwagens en artillerie is een zaak van groot belang. De artillerie moet haar vuur staken op een afgesproken tijdstip, derhalve niet op een af gesproken teeken of signaal, aangezien deze niet worden ge zien of gehoord. 15. Het vuur van de artillerie moet vooral snel en met groote hevigheid kunnen worden afgegeven, het laatste ten einde den vijand eenigen tijd te dwingen, zich te dekken, in welken tijd de vechtwagens en de infanterie dan snel voorwaarts rukken. 16. De artillerie van gemechaniseerde troepen behoort zeer snel te kunnen optredensnelle stellingname neemt daaronder een belangrijke plaats in. De ervaringen wezen uit, dat per divisie over het volgende geschut diende te worden beschikt 911

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 52