2 regimenten mobiele artillerie a 24 stukken van 8.76 cm 1 regiment luchtdoelartillerie a 36 stukken van 4 cm (uiter aard mobiel, doch tevens voorzien van schilden) 1 regiment pantserafweergeschut a 36 stukken van 4 cm. (N.B. In het Britsche leger behoort het pag. tot de artillerie) 17. Aan pantserauto's moet men niet te veel opdrachten geven. Zulks leidt n.l. eenerzijds tot groote slijtage van het materieel, hetgeen noopt tot veelvuldige reparaties, anderzijds tot zeer verspreid optreden, hetgeen het uitvoeren van herstellingen en het grondig onderhoud bemoeilijkt. 18. Met het in Lybië ingezette regiment pantserauto's werd de ervaring opgedaan, dat zij zich zoo goed leenen voor het verrichten van verkenningen, dat men ze slechts noodge dwongen voor andere taken dient in te zetten. Wel bleek het noodig, de pantserauto's uit te rusten met een kanon van 4 cm. 19. M.h.o. op later mogelijk noodzakelijke opruimingen is het noodzakelijk, nauwkeurige teekeningen aan te houden van de plaats van de eigen vechtwagenmijnen en tankvallen. 20. In de divisie zoowel als tusschen den divisie-staf en de repa ratie-af deelingen en de bevoorradings-instanties (levens middelen, water, munitie, motorbedrijfsstoffen) moeten uit stekende radiografische verbindingen bestaan. In Lybië hebben zij zeer goed gewerkt. Ter illustratie zij medegedeeld, dat de 3 gemotoriseerde bataljons (a 4 cien.) van de ondersteunende groep 26 radio-toestellen noodig hadden. 21. De opvoer van levensmiddelen, water, munitie, motorbedrijfs stoffen en verdere behoeften geschiedde in de Westelijke woestijn geheel per auto aangezien aldaar zulks in tegen stelling met Erythrea te weinig kameelen voorkwamen om in het benoodigde transport te kunnen voorzien. 22. De benzine werd in de Westelijke woestijn zoowel in tanks als in blikken aangevoerd. Vervoer in blikken verdient verre de voorkeur boven dat in tanks, omdat bij het treffen daar van veel grootere hoeveelheden benzine zullen verloren gaan dan bij beschadiging van blikken. 912

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 53