Conclusie. In de eigen linies doorgedrongen vechtwagens steeds blijven ver ontrusten, opdat de bemanningen geen of zoo min mogelijk gele genheid krijgen, te rusten of zich te verpoozen. e. Brandstof. De in den vechtwagen mede te voeren voorraad brandstof is uiteraard beperkt. Zonder brandstof verliest de vechtwagen zijn aanvallend vermogen en is hij gemakkelijk te overmeesteren. Er zijn weinig vechtwagens, die een grooter rijbereik hebben dan 150 km. De brandstofvoorziening is afhankelijk van de plaatselijk te ver krijgen voorraden en van de voorraden, welke in de treinen en door middel van vliegtuigen worden mede- en aangevoerd. Conclusie. Met handgranaten trachten de benzinetank van den vechtwa gen welke zich in den regel achter het rugpantser bevindt lek te slaan. Benzine-tankauto's en benzine-aanvoerwagens ver nietigen dan wel zoodanig vernielen, dat verplaatsing niet meer mogelijk is of de voorraad brandstof verloren gaat. Plaatselijke benzinevoorraden, wanneer zij in handen van den vijand zouden kunnen vallen, tijdig vernietigen. Verplaatsing bij nacht. Verplaatsing bij nacht is slechts mogelijk wanneer de wagencom mandant uit den geopenden koepel kijkt en de waamemingsope- ning voor den bestuurder zoo ver mogelijk is opengedraaid. Bij verplaatsing langs smalle wegen of in moeilijk terrein zal het zelfs noodig zijn dat de vechtwagen wordt voorafgegaan door een per soon, die met teekens aanwijzingen geeft aan den bestuurder. Conclusie. Zich bij nacht verplaatsende vechtwagens zijn zeer kwetsbaar. De snelheid kan slechts gering zijn en wanneer op de bemanning wordt geschoten zoodra zij zich bloot geeft, is er een groote kans dat de vechtwagen tot stilstand wordt gebracht. De gelegenheid tot succesvolle overvallen op vechtwagens bij nachtelijke verplaatsingen daarvan, is derhalve zeer groot. 3) Met de in het vorenstaande aangegeven middelen om, ge bruik makend van hun zwakheden, de vechtwagens te benaderen en tot stilstand te brengen, bereikt men nog niet dat de vuurkracht wordt uitgedoofddit is practisch slechts te bereiken door de bemanning buiten gevecht te stellen. Teneinde zulks te kunnen doen, moeten aangezien de bemanning door het pantser wordt beschermd de kwetsbare en zwakke plekken in de pantsering bekend zijn. 915

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 56