946 is het te zeer geheel en al ingesteld op de verhoudingen in de V. S. Aangestipt zij slechts, dat de Am. officier blijkbaar 1ste luitenant wordt na 3, kapitein na 10, majoor na 17, overste na 22, kolonel na 28 jaren dienst, d.i. wanneer hij de 50 jaar vrijwel zeker is gepasseerd. De jongste brigadier is thans meer dan 50 jaar oud Volle aandacht verdienen de voorstellen, die de schrijver doet ter verbetering van den bestaanden toestand. 1. Verlaag den maximum leeftijd voor alle officieren tot 55 jaar. 2. Schaf tot in de laagste rangen de anciënniteit af als maatstaf voor bevorderinglaat haar geheel afhangen van kundigheid. 3. Ontsla in eiken rang elk jaar de 5% laagst geplaatste officieren. 4. Roep in spanningstijd geen ontslagen officieren meer terug. 5. Pas dat alles ook toe op de National Guard. 6. Doe hetzelfde t.a.v. de Officers' Reserve. 7. Bestudeer de bevorderingstelsels van enkele van onze best georgani seerde maatschappijen met de bedoeling, het systeem in ons leger te verbeteren. 8. Ontlast onze officieren en troepen van alle bezigheden, die burgers even goed kunnen verrichten of beter, tegen lagere kosten. 9. Schaf de leger-wapenfabrieken af en bevrijd het leger van het doen van onderzoekingen en aanmaak. 10. Verwijder de traditioneele slagboomen tusschen de verschillende wa pens en diensten. B. RUSLAND'S LUCHTMACHT. De Oosthoekbode ontleende aan The Aeroplane de volgende gegevens omtrent Rusland's luchtmacht. De onmiddellijke sterkte is ongeveer achtduizend vliegtuigen. De totale sterkte bedraagt waarschijnlijk veertigduizend toestellen. In de komende weken zal dfe sterkte van de eerste linie-reserves wel tot uiting komen. Indien de Duitsche luchtmacht er niet in slaagt voor het begin van Augus tus het meesterschap in die lucht te krijgen, zal de Russische verdediging hebben bewezen stand te kunnen houdten tegen een blitz-oorlog. Men kan niet zeggen dat de Roode luchtvloot van uitstekende kwaliteit is, doch zij heeft veel ervaring opgedaan in Spanje en Finland en heeft een jaar lang den tijd gehad de ervaringen van den oorlog in Frankrijk en boven Engeland te bestudeeren. De gronddefensie is waarschijnlijk het zwaikste punt in de organisatie. The Aeroplane geeft de geraamde cijfers van het aantal Russische ge vechtsvliegtuigen aan het Europeesche front als volgt2000 1-16 eenper soons eenmotorige jagers1500 SB-2 tweemotorige bommenwerpers1200 R3, R5 en R6 tweepersoons verkenners 300 CK B-26 tweemotorige bom menwerpers 200 DI-6 tweepersoons tweedekkerjagers 200 1-17 eenpersoons eendekker j agers. Twee Russische typen hebben tot nog toe goed voldaan. 1) Hier zij terloops aangeteekend, dat de Am. brigadier niet moet worden vergeleken met zijn Britschen naamgenoot. De laatste rekent tot de hoofdofficieren (field-officers) en wordt aangesproken met brigadier. De Am. officier van dien naam is echter te beschouwen als opperofficier, en wordt ook aangesproken met general. Een verdere vergelijking leert, dat men in het Am. leger veel „zuiniger" is met het verleenen van hooge rangen. Zoo is gnl. Marshall, de Am. legerbevelhebber, luitenant-gene raal. Het leger van de V.S. heeft tot nu toe slechts 4 full-generals gehad, waarvan gnl. Pershing de laatste is. Maarschalken kent het niet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 87