4//p/iinffftr/i)i))vwnnm andere wederom gesjaqueerd in 4 diverse velden, na de wyse van een dambord", enz. Het wettige aantal vaandels werd nu bepaald op 25, met aan wijzing van de poorten, bolwerken en buitenposten, waar die vaandels bij voorkomende gelegenheid moesten worden geplant. Bovendien bleef behouden „het vendel van parade voor het groot battaillon" het werd ten huize van den Gouverneur-Gene raal bewaard en gebruikt bij het inhalen van Oostersche gezanten, enz. Het vertoonde aan de eene zijde het wapen van Batavia op een groen veld tusschen vergulde „wapentuygen" en lauriertakken, en aan de andere zijde „het wapen van de Generaliteyt met 4 gouden vlammen uyt de hoeken, enz." (zie fig. 7). fig. 7 1724. Vendel van parade voor het groot bataljon, welk vendel ten huize van den Gouverneur-Generaal werd bewaard. Van de 25, bovenbedoelde vaandels waren 6 bestemd voor het kasteel Batavia „met het colorit van de 6 respe. Kameren", te weten „wegens Amsterdam, op de Landpoort, een rood vendel met 4 swarte vlammen uyt de hoeken en in het midden met swart ge- seignaleerd „wegens Zeeland, op de Waterpoort, een geel vendel met roode vlammen" (overigens als voren) „wegens Delft, op het bolwerk de Diamant, een wit vaandel met swarte vlammen" (overigens als voren) „wegens Rotterdam, op het bolwerk de Robyn, een wit vaandel met groene vlammen en en groen teken, als vooren, in het midden"; „wegens Hoorn, op het bolwerk de Paerel, een wit vaandel met roode vlammen" 1005 XsUllllltlUitlllOllaitimUIH

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 35