gevaardigde naar de volksvertegenwoordiging van hun district. Het aantal cadetten mag in maximum 350 bedragen, maar in 1936 kon men van de 200 candidaten er slechts 67 toelaten aan gezien de meesten niet aan de gestelde eischen voldeden. Men beschikt thans dan ook nog slechts over enkele honderden beroepsluitenants. Aan de hoogescholen en ook aan sommige middelbare scholen zijn bepaalde cursussen voor reserve-officieren verbonden, Offi cers Training Corps geheeten. Er wordt instructie gegeven door beroepsofficieren. Deze opleiding is verplichtzij die er aan deelnemen, worden vrijgesteld van de eerste oefening van 5% maand, doch de leerlingen, die aan alle eischen voldoen, moeten na afloop van den cursus 5Va maand bij den troep dienen. Uit de afgewezenen wordt het kader gekozen. Daarnaast bestaat ook nog de gelegenheid, bij den troep tot re serve-officier te worden opgeleid. De aangewezenen dienen dan eerst gewoon 5V2 maand en krijgen daarna een specialen cursus van nog 5 Va maand. Eventueel kunnen ook nog beroepsonderofficieren tot reserve officier worden benoemd nadat zij een bepaalden cursus hebben gevolgd. Er bestaan voorts tal van overgangsbepalingen, die voortvloeien uit het feit, dat men in korten tijd over een zoo groot mogelijk aantal reserve-officieren de beschikking wenschte te hebben. DE MARINE. Volgens de plannen van maarschalk McArthur zou men stre ven naar een vloot van een 150 motortorpedobooten, waarmede men dan in staat hoopte te zijn, eiken aanslag op de Philippijn- sche kust af te slaan. Een jaar geleden had men echter nog maar slechts de beschikking over 3 van deze scheepjes (Off shore pa trol genoemd). Het aantal is thans uitgebreid tot tien. Resumeerend zien we, dat het eigenlijke Philippijnsche leger m.u.v. het Departement van Oorlog, den Generalen Staf, de Militaire Academie en de verschillende diensten nog in embrionalen toe stand verkeerde toen het door de Amerikanen werd overgenomen. Aan de materieele voorziening was practisch niets gedaan, gelijk wel heel duidelijk blijkt uit het geval met de 3 motortorpedoboo ten. In hoofdzaak is dit te wijten en aan de veel te grootsch opge zette organisatie en de veel te kleine op de begrooting uitgetrok ken bedragen voor de defensie. DE MAATREGELEN DER LAATSTE MAANDEN. De Amerikanen zijn begonnen met een bedrag van vijftig mil- lioen dollar ter beschikking van het Gemeenebest te stellen voor den aankoop van materieel, in de allereerste plaats vliegtuigen, kanonnen, geweren en mitrailleurs. Daarna is maarschalk Mc- 1019

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 49