Arthur tot opperbevelhebber van het Philippijnsche leger benoemd en ten slotte is men er toe overgegaan, de geheele Philippijnsche strijdmacht in het Amerikaansche leger op te nemen. Hoe nu de verschillende bevoegdheden zijn geregeld, is niet bekend we kunnen daarom ook niet met zekerheid zeggen, wel ke positie maarschalk McArthur thans inneemt. We weten alleen slechts, dat de geheele strijdmacht in de Philippijnen thans onder het Ministerie van Oorlog te Washington ressorteert. Men heeft verder beseft, dat een groote massa dienstplichtigen zonder behoorlijk onderlegde aanvoerders geen militaire waarde bezit en heeft daarom drastische maatregelen genomen. Ten einde tijd en ruimte vrij te krijgen voor de extra opleiding van reserve officieren en kader, is de lichting 1941 niet opgeroepen. Er zijn nu in alle oefencentra speciale cursussen aan den gang waarin de reserve-officieren nog eens duchtig aan den tand ge voeld worden. Volgens de Philippijnsche pers zou het hier gaan om duizenden reserve-officieren en onderofficieren, doch blijkens latere berichten is men toch zoo verstandig geweest zich eeniger- mate te beperken. Zoo zijn in het voornaamste recruten-depöt Camp Luna te Parang op Mindanao, vier speciale scholen geopend, waar 63 reserve-officieren en 385 man kader en specialisten gedu rende een maand worden geoefend. Het hoofdkwartier van het Philippijnsche leger heeft ook een extra cursus geopend, waar 200 officieren en 750 man een maand lang worden onderwezen. Van een militair standpunt bekeken is dit allemaal nog niet zoo heel veel, maar men heeft tenminste een begin gemaakt. Het blijft natuurlijk eenigszins bedenkelijk, dat men er nog niet aan toe is, de geheele strijdmacht te oefenen met de tot nu toe onbe kende wapens en in een samenhangend verband. Van een Phi- lippijnsch leger is dan ook voorloopig nog geen sprake daarvoor ontbreekt er op dit oogenblik nog te veel aan zoodat in de pers dan ook sprake was van hulptroepen. Zoo is dus wel heel duidelijk dat de verdediging in hoofd zaak zal komen te rusten op de schouders van de Amerikaansche vloot, het in de Philippijnen aanwezige deel van het leger en beider luchtstrijdkrachten. DE AMERIKAANSCHE STRIJDKRACHTEN. Onder de gegeven omstandigheden is het duidelijk, dat men er alleen aan kan denken, de basis Cavite te verdedigen zoodat de voornaamste strijdkrachten op het eiland Luzon zijn geconcen treerd. De in de Oost-Aziatische wateren aanwezige oorlogsschepen zijn dan bedoeld als de voorhoede van de Pacific-vloot op Hawaii', ook rekent men er op, een deel van de aldaar gestationneerde leger- luchtstrijdkrachten in geval van nood naar het westen te ver plaatsen. We mogen dan verder aannemen, dat de verdediging 1020

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 52