1022 6. STADS- EN LANDWACHTEN. Na het afdrukken van de laatste opgave van opgerichte stads en landwachten (I.M.T. 1941 nr. 8, blz. 854) is machtiging ver leend voor het vormen van stadswachten te Koeala Simpang, Langsa, Sigli en Takengon alsmede van landwachten op ver schillende ondernemingen op Sumatra. Ook op Java werden nog eenige landwachten opgericht, ter wijl de sterkte van enkele reeds bestaande uitbreiding onder ging. Omtrent de 'rente-actie van de Postspaarbank valt te ver melden dat 21.000 spaarders begin Augustus een bedrag had den bijeengebracht van rond 150.000. Hiervan bleef na beta ling van 50 ambulance-auto's voor de stads- en landwachten on geveer 40.000 over. Deze som zal vermoedelijk worden be stemd voor de aanschaffing van een 60 ambulance-aanhang wagens. Hoewel deze een-assige aanhangwagens belangrijk goedkoo- per zijn dan de auto's, hebben zij niettemin dezelfde capa citeit van 4 gewonden, terwijl hun gering gewicht trekken door elke particuliere auto zonder bezwaar mogelijk maakt. Zij zijn daardoor bijzonder geschikt voor de landwachten, die vaak uit kleine eenheden bestaan, welke hun taak veelal verrichten in terrein met smalle wegen, waar het manoeuvreeren met de zwaardere ambulance-auto's minder eenvoudig is. Van de vorengenoemde 50 auto's is voor 17 de bestemming nog niet vastgesteld. De overige 33 zijn als volgt verdeeld Amboina 1 Djokjakarta 1 Palembang 1 Soebang 1 Bandjermasin 1 Makassar 2 Pekalongan 1 Soerabaja 2 Bandoeng 3 Malang 1 Pontianak 1 Soerakarta 1 Batavia 4 Manado 1 Semarang 2 Tegal 1 Buitenzorg 1 Medan 3 Sibolga en Soekaboemi 1 Chenbon 1 Padang 1 Taroetoeng 1 Tjileungsi 1 Niet onvermeld mag blijven, dat de 10 voor Bandoeng, Bui tenzorg, Cheribon, Djokjakarta, Soebang, Tegal, Soekaboemi en Tjileungsi bestemde auto's door dames van het V.A.C. van Ba tavia naar hun plaats van bestemming zijn gereden. BOEKAANKONDIGING. Cadetten-Almanak. Senaat van het Corps Cadetten deelt mede, dat de eerste in Neder- landsch-Indië uit te geven Cadetten-Almanak tegen het eind van dit jaar zal verschijnen. Hun, die zich in het bezit wenschen te stellen van een exemplaar, wordt verzocht zich te wenden tot den Senaat van het Corps Cadetten, Koninklijke Militaire Academie, Bandoeng. De prijs zal vermoedelijk 3.— bedragen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 54