1035 op de bovenverdiepingen der huizen. (De aandacht wordt nog gevestigd op de 3 anti-tankgeweren (A.T.) 23. vtvv. ^11 J/uzelroe^ De nacht ging rustig voorbij, hoewel uitgezonden verkenners de aanwe zigheid meldden van sterke Duitsche troepen in bosschen op 6 km afstand. Te 7.30 klonk alarm en bracht een ordonnans in den commandopost het be richt, dat de vijand de stukken A en B naderde. Zij deden hun best en stelden eenige auto's en twee of drie vechtwagens buiten gevecht doch wa ren na 10 minuten overweldigd door de aanstormende tanks. Spoedig daarop drongen gepantserde voertuigen en infanterie het dorp binnen. De vuurmonden bij C en D kwamen in actie, evenals de mitrail leurs. Hun op korten afstand afgegeven vuur vernietigde eenige malen in stelling komende machinegeweren en hun bediening. Niettemin rukten de Duitschers zoo dicht op dat de kanonniers van de stukken met handgrana ten werden beworpen. De verliezen waren echter merkwaardig gering een doode en twee gewonden. Omstreeks 13.00 zag een waarnemer op den kerktoren groote aantallen Duitsche lichte en middelbare vechtwagens Kassei en Hazebroek naderen. Kort daarop werd de toren in elkaar geschoten 22 treffers in 27 schoten. In de hitte van het gevecht vuurde een van de overgebleven stukken een rookgranaat af. Deze fout bood den Duitschers een prachtige gelegenheid, vooruit te gaan. Om dat te voorkomen gaven de beide vuurmonden snel vuur af tot de rook tusschen de huizen was opgetrokken. Toen dat na eenige oogenblikken van angstige spanning het geval was, lagen de straat en de aangrenzende huizen echter verlaten. Hebben de Duitschers ge dacht, dat de Engelschen onder dekking van de rook ten aanval zouden gaan Inmiddels kwam hulp opdagen in den vorm van vuur, afgegeven door een op de helling van den Kasselberg opgestelde batterij, die per radio van den toestand te Hondeghem op de hoogte was gesteld. Dit vuur lag uiterst nauwkeurig, zco kort voor de troepen in het dorp, dat enkele granaten op

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 65