1040 men de infanterie-artillerie-teams binnen, die den vijand vastnagelen of hem vernietigen wanneer hij het gat tracht te sluiten. Duitschland beschikt over ongeveer 260 divn., w.o. 20 gemechaniseerde. Deze gemech. eenheden vormen de striking force. Zij werpen zich op 's vijands opstelling en banen een weg voor de inf. en art., die het behaalde succes uitbuiten. Bij Sedan braken 10 p.divn. door de Fr. stelling. Achter die divn. stonden 100 inf.divn. 1.600.000 man te voet die oprukten achter de vewn. Zij behoefden niet alle te vechten doch oefenden druk uit op hun ter weerszijden van het naar Duinkerken voerende gat toesnellende vijan den." Gnl. Marshall haalt dan een uitlating aan van Duitsche zijde, waarin wordt gezegd, dat het woord Blitzkrieg in het buitenland is uitgevonden om eigen falen te verontschuldigen, om het voor te stellen of de Duitschers een geheime kracht gebruikten. Dat is het niet. Nog steeds vormen de moed en de geoefendheid van den individueelen infanterist den beslissenden fac tor, ongeacht de toegepaste aanvalstechniek. De inf. is het hoofdwapen, dat wordt ondersteund door alle andere wapens, die er naar moeten streven, dat de inf. met zoo groot mogelijke sterkte den strijd van nabij kan aangaan. Wanneer vlgn. en vewn. er in den huidigen oorlog in zijn geslaagd, dit tak- tische beginsel op vele plaatsen zoo goed op te volgen, dat de inf. vaak te genover een reeds verpletterde tegenpartij kwam te staan, dan bewijst dat slechts, dat alle wapens goed waren geoefend en niet, dat de belangrijkheid van de inf. is verminderd. Pantsertroepen. In Cav. J. '41/111 behandelt Reconnaissance Battalion, Armored Division, de organisatie en het gebruik van de verkenningsorganen van de pantser divisie. De Am. pa.div. beschikt voor het uitvoeren van vkn. over de vk.vliegtuigen van de div., de vk.afdn. van de vew.-regimenten, het vk.detachement van de div. (Reconnaissance Battalion, Rec.Bat.). Hoewei bij den inzet van pantserdivisiën het doen verrichten van ver kenningen tijdens den marsch en in het gevecht bij voortduring de taak is van alle gevechtseenheden, schept de aanwezigheid van bovengenoemde organieke eenheden de mogelijkheid, op het stuk van verkenningen zeer vroegtijdig resultaten te bereiken en het tijdig verkregen contact met den vijand te behouden om tegen verrassingen gevrijwaard te blijven. Het vk.detachement (Rec.Bat.) bestaat in groote trekken uit 2 Reconnaissance Companies paun., motorrijders en !4 ton-terreinaun 1 Armored Company It. vewn. 1 Rifle Company op gepantserde halfrupsbandaun., 1 Engineer Platoon. De beide Rec.Cien. verrichten de eigenlijke verkenningen, waarbij de Armored Cie. en de Rifle Cie. z.n. de gevechtskracht leveren, die o.m. zal worden ingezet voor het opruimen van weerstanden op de wegen, waar tegen vk.patn. vast zijn geloopen, het doorboren van een vij. scherm, het vermeesteren en bezet houden van terreinstrooken tot de aankomst het gros van de p.div. De sie. pioniers heeft een veel omvattende taak, die behalve uit het ver richten van weg- en terreinverkenningen o.m. kan bestaan uit het uitvoe ren of herstellen van vernielingen, aanleggen of opruimen van hindernis sen, het overzetten van patn. (waartoe een klein aantal bootjes organiek is ingedeeld), het snel overzetten van paun. door middel van een vlot, e.d.m. Voor het vk.det. is het uitvoeren van vk.oodrachten hoofdtaak. Hierbij onderscheidt men de vk. op grooten afstand, de nabij-vk. en de gevechtsvk. De organisatie en bewapening stellen het echter in staat, ook andere op drachten te vervullen, instede van of na afloop van de verkenningen. Het moet echter uitzondering zijn, het detachement te gelijker tijd meer dan een

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 70