1055 Het Roode Leger nam als voornaamste wapen het machinegeweer en heeft dit ook als zoodanig behouden. Het geweer is vanzelfsprekend niet afgeschaft. Maar de troepen die ik in Finland gezien heb, hadden grootendeels machine-geweren in plaats van geweren. Zij alleen van alle legers ter wereld voeren in elk onderdeel van de bataljons extra-mitrailleurs mee. Dit zijn geen reserves voor machine geweereenheden, maar extra geweren voor extra functies voor extra men- schen. Ik heb Russen zestien man zien gebruiken tijdens een aanval, die allen een machinegeweer droegen. Het was het Roode Leger dat op het idee kwam, parachutisten uit vlieg tuigen neer te laten op stellingen, zooals de Duitschers dat op Kreta gedaan hebben. Het vervoeren van tanks in vliegtuigen is tot nu toe slechts door het Roode Leger gepresteerd. Het domineeren door de luchtmacht van de landmacht was ook afkomstig van het Roode Leger. Iedere geïnteresseerde, die zich de moeite wil ge troosten om tien jaar oude publicaties van het Roode Leger op te slaan, zal deze tactieken in de rapporten vermeld zien. Vanzelfsprekend is het Roode Leger numeriek, aan divisies en aan mate riaal superieur aan het Duitsche leger en aan elk ander. Het Roode Leger op volle oorlogssterkte is volgens militaire theoretische schatting 98 perfect. Het staande leger in vredestijd d.i. het front-linie leger, bedraagt 2.000.000 man. Dat zijn de mannen, die den eersten schok van den Duitschen aanval heb ben moeten opvangen. Zij zijn verdeeld in 13 commando's. Zij vormen 35 „bliksem"-corpsen, 100 kleinere „bliksem"-corpsen (inclusief 23 divisies die voortdurend onder de wapenen zijn), cavalerie corpsen, 32 aparte cavalerie divisies (dit zijn alle gemotoriseerde cavalerie-divisies, geen paarden) en 12 onafhankelijke cavalerie-divisies (eveneens gemotoriseerd) voor algemeene hulpverleening, vijf tank-corpsen (de grootte van ieder corps is onbekend, maar ieder moet minstens 5 tank-brigades omvatten), 10 aparte tank-bri gades en een motorfiets-bliksem-divisie. Deze eenheden zijn tot aan de tanden gewapend. Het standaardwapen per man is een 7.62 Djegtjarew machine-geweer. Luchtgekoeld kan het 600 schoten per minuut lossen, weegt 7 kg en kan door één man worden afgeschoten. In theorie zullen 60% van deze 2.000.000 man zich van 'dit machine-geweer bedienen, maar in de practijk bedraagt dit slechts 30 gezien de domineerende hoeveelheid tanks, gevechtswagens en andere bewapende voertuigen. Het voornaamste artillerie-wapen is een nieuw lang 7.62 veldkanon. Ik heb een van deze kanonnen te zamen met Majoor Frank Hayne, den vroegeren Amerikaanschen militairen attaché te Moscou bezichtigd en hij beweerde dat het het beste type was dat hij ooit gezien had. Zelfs de bedieningsmanschappen van dit kanon worden in bewapende, niet uitsluitend gemotoriseerde wagens vervoerd. De rest van de artillerie-wapens zijn standaard 107's, 114's, 15 cm en zelfs grootere kanonnen. Het kanon dat ons in Griekenland verraste, het Duitsch 105 op rupsbanden en dat op eigen kracht werd voortbewogen is evenmin iets nieuws. In zijn Russische uitvoering is het de standaard-uitrusting van elke artillerie-eenheid. De opleidingsmethode is al even ongemeen in het Roode Leger. Zij worden voor het eerst opgeroepen als zij 12 jaar oud zijn en dan wordt hun een globaal idee bijgebracht van de oorlogswerktuigen. Als zij eenige voorkeur toonen voor een speciale afdeeling, dan worden zij daarin opgeleid. Alle officieren moeten alle rangen doorloopen. Officieren onder den rang van kapitein worden bij de manschappen onder gebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 85