1141 Naarmate de gemot, hoofdmacht het terrein van actie nadert, wordt zij opgelost in eenige evenwijdig oprukkende colonnes, die zich in een later stadium verder ontplooien tot batn. en cien. Ken dergelijk optreden ver- eischt een net van parallel loopende wegen en doeltreffende maatregelen voor het verband, doch voorkomt stremmingen en vergemakkelijkt het uit laden en de ontwikkeling. De infanterie moet de voertuigen verlaten buiten het bereik van 's vijands inf.wapenen, d.i. 1 a 2 km van den tegenstander. Dit dient te geschieden onder dekking van vewn, artillerievuur, pag. en luchtafweermiddelen. Niet altijd zullen alle colonnes gelijktijdig tot uitladen overgaan de op dracht hiertoe wordt veelal radiografisch gegeven en het kan nuttig zijn colonnes, welke zich ver vooruit bevinden, de voorwaartsche beweging zoo lang mogelijk te laten voortzetten teneinde den vijand tenslotte in flank of rug aan te grijpen. De vewn., welke aanvankelijk zelfstandig of in samenwerking met de vooruitgeschoven detachementen den vij. zooveel mogelijk afbreuk hebben gedaan, werken tenslotte met den inf.aanval samen. Een gelijktijdig ontke tenen van vew- en inf.aanval biedt de meeste kans op succes. De aanval wordt om de gedachte te bepalen ingezet met der totale sterkte aan inf., vewn. en art. uit de rest vormt men de reserve en de dekking der voertuigen. De ledige transportvoertuigen worden gedekt opgesteld en beschermd door daartoe speciaal aangewezen beveiligingsafdeelingen. Het is zaak, dat deze afdn. voortdurend verband houden met de strijdende onderdeelen, zoodat zij met de voertuigen sprongsgewijze blijven volgen opdat een eventueel inladen ter vervolging van den vijand zoo snel mogelijk kan geschieden. C.G.S.S. Juni '42 vertaalde uit een D. tijdschrift nog een artikel, dat een idee geeft omtrent het werk van pioniers bij een „pantsercommando" (ver moedelijk 2 divn.). Tijdens den inval in Polen en West-Europa werden 208 bruggen geslagenhiervan hadden 135 een draagvermogen van minimum 16 ton. De totale brugslag bedroeg 5925 meter. Army and Navy Journal (U.S.A.) 20-3-'41 geeft in de artikelen A survey of our cavalry en Cavalry's role een korte samenvatting van de modemisee- ring, welke de Am. cav. heeft ondergaan -met het oog op een toekomstoorlog. Haar strategische verplaatsbaarheid is opgevoerd (cav. portee), de tacti sche beweeglijkheid bleef behouden, de vuurkracht werd, door opvoering van het aantal mitrn., indeeling van mrtn. van 81 mm en geschut van 10,5 cm, enorm opgevoerd, evenals de middelen voor pantser- en luchtafweer gemot, en gemech. onderdeelen werden toegevoegd. Dit alles heeft van de nieuwe cav.div. een zeer krachtige eenheid ge maakt, welke zich door haar vermogen, zich snel over groote afstanden te verplaatsen, krachtig vuur uit te brengen, breede fronten in te nemen en door haar tot in de kleinste onderdeelen gehandhaafde tactische beweeg lijkheid, bij uitstek leent voor de elastische verdediging en als snel ver plaatsbare reserve, die ook in terreinen met weinig autowegen haar beweeg lijkheid niet verliest. In een modernen oorlog voorziet men haar inzet in samenwerking met lt. vewn., vlgn. en luchtinf. De schrijver van The armored dragon (Br. Cav. J., overgenomen in Cav. J. 1941 nr. 4) zoekt een oplossing om gemot. cav. de beweeglijkheid in het terrein terug te geven, die haar in staat stelde, man- en vuurkracht waar noodig tijdelijk ook buiten de wegen voldoend snel te verplaatsen, en welke haar mèt het paard werd ontnomen. Paun., lt. teraun. en mot.rwn. mogen de snelheid langs den weg hebben vergroot, zij geven bij stuiten op weerstand geen oplossing voor de moeilijk heid, hoè de voorwaartsche beweging door snel manoeuvreeren, kenmerk van het cav.gevecht, te herstellen. Het gaat hierbij veelal om vooruitge schoven weerstanden op de wegen, welke betrekkelijk geringe frontbreed ten bezitten, doch een voortzetten van de verkenning ernstig kunnen belem meren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 74