1147 Volgens Army en Navy Journal 20-9-'41 is in de V.S. op 10 Oct. j.l. opgericht het 88th. Infantry Air Borne Batallion. Deze proef-eenheid bestaat uit staf, staf-cie. en de cien. A, B, C en D. Het bat. zal in groote trekken zijn georganiseerd als een inf.bat., m.d.v. dat de cien. A. en B elk een sie. wielrijders zullen omvatten, uitgerust met opvouwbare rwn., en cie. C. een sie. motorrijders. Cie. D is de zware-wapen-cie. (anti-tank wapens, mitm. en mrtn.). Een van de fus.cien. A en B wordt bovendien uitgerust met lt. ter.aun. („jeeps") van 14 t. (Volgens een bericht in de New York Times zal het bat. 500 man sterk zijn het blad noemt verder 280 rwn., mot.rwm. voor het vervoer van 140 man, pag. van 3,7 cm, mitrn. van 12,7 mm en mrtn. van 6,0 of 8,1 cm. De transportvlgn. voor het personeel zouden 28 man met volledige uitrusting kunnen bevatten. Groote vrachttransporttoestellen zouden zorgen voor het vervoer van het materieel.) Krijgservaringen. C.G.S.S. Juni '41 bevat eenige beschrijvingen van gevechtsepisodes uit den strijd in Polen en in Frankrijk. Tanks against Warsaw geeft een beschrijving, naar D. trant uiteraard niet vrij van ophakkerij, van een aanval van een p.div. op de bebouwde k°m van Warschau. Deze aanval duurde 5 uur en strandde, naar de schrijver zegt, op de krachtige verdediging. Duidelijk toont het verhaal, dat vewn. in de straten en tusschen de huizenblokken van een (Eur.) stad veel van hun gevechtswaarde inboeten, zoowel door de kanalisatie van den aanval als door de andere mogelijkheden, die stevige gebouwen een hardnekkigen ver dediger bieden. Reconnaissance by fasttroops brengt ter illustratie van een theoretische beschouwing enkele grepen uit het optreden van een vk.det. van een D. p.div., in opmarsCh tegen Siedlce in Polen. Building a bridge across the Meuse west of Sedan for the crossing of an armored division is een beschrijving van den brugslag, welke aan de be ruchte doorbraak bij Sedan voorafging. The break through of the German 63d Infantry across the Somme, 56 June 1940 zou, zooals de redacteur van C.G.S.S. ook opmerkt, behoudens een enkel punt evengoed een verslag kunnen zijn van een rivierovergang in den vorigen wereldoorlog. De tactiek van troepen, welke, zooals in dit_ geval, optreden zonder steun van p.eenheden en lstrkrn., heeft wel zeer weinig wij ziging ondergaan. -Er moge aan worden herinnerd, dat de gevechten op 5 en 6 Juni het begin vormden van den Slag om Frankrijk. De D. stonden hier dus nog tegenover een georganiseerde Fr. verdediging. (In Inf. J., Sept. '41, behandelt kap. Thompson dezelfde krijgsverrichting onder den titel Breakthrough on the Somme, 5-6-'40. A day of action geeft een beschrijving van een gevecht van vewn. tegen vewn. Die aan Fr. zijde behoorden volgens den schrijver tot de „Paris Tank Division" zooals wij weten was dit een inderhaast samengestelde, ook ove rigens zwakke eenheid. Het slot van het snoevend verhaal brengt de vol doening dat schrijvers voertuig door een voltreffer is vernield. De drie in zittenden ontkwamen niettemin ongedeerd. Heroes of fast troops, heroic action of an engineer lieutenant behandelt den eenmans-aanslag, uit den rug, op een brug over de Moesel in de stad Epinal. Een uitermaat stout stukje, dat den bedrijver weliswaar het leven kostte doch niettemin slaagde. Het bevat de les, dat met de uitvoering van voorbe reide vernielingen belast personeel bedacht moet zijn op aanslagen, zelfs uit de meest onwaarschijnlijk te achten richtingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 80