1149 luchtmacht en moderne taktiek te verslaan Dat zijn vragen die ons allen bezig houden. Indien we er niet in slagen om op deze vragen het juiste ant woord te vinden, dan zijn we verloren. Eenige maanden geleden zou ik niet zoo vol vertrouwen hebben kunnen antwoorden „Ja, we kunnen het". Sindsdien heb ik het voorrecht gehad om nauw met een luitenant van het Czechische leger te kunnen samenwerken, die de eerste volledige analyse van de Duitsche oorlogstaktiek en het ant woord daarop heeft uitgewerkt. Dit was de eerste analyse, die ik in dit verband had gezien of gehoord. Deze officier is een bekwame beroepsmi litair, die al twaalf dienstjaren achter den rug heefthij is artilleristhij heeft in Spanje als artillerie-commandant en stafofficier in het Spaansche Republikeinsche leger gevochten. Grondige analyse van Duitsche methoden. Zijn practische ervaring vult de gapingen in de mijne zijn theoretische beheersching van het onderwerp is die van een beroepssoldaatik geloof, dat wanneer zijn werk in het Engelsch gepubliceerd wordt (en dat zal wel binnenkort gebeuren) wij dan tot in alle details een werkelijk ernstige studie hebben over de moderne oorlogvoering, waarvan ik hier in dit arti kel slechts een korte en onvolledige opsomming kan geven. De nieuwe Duitsche aanvals-methoden zijn gericht op het doordringen en het vernietigen van een bepaalde soort defensie. Deze bestaat uit linies en de linies worden in stand gehouden door een constant vuren. De heele de fensie-theorie van het Fransche leger was gebaseerd op het leerstelsel van een verdediging door vuren machine-geweren konden een spervuur schep pen waardoor aanvallende infanterie-troepen niet konden passeeren het anti-tank-geschut en de artillerie konden weer een spervuur scheppen waar door geen tanks konden passeeren. De moderne Duitsche taktiek is geba seerd op vuren en beweging ze concentreeren vlug optrekkende eenheden tegen smalle gedeelten van de verdedigende linies, slaan zich door het sper vuur en hebben dan vrij spel in het open land achter die linies. De Fransche theorie was die van verdedigen op betrekkelijk lange afstan den. Door onafgebroken vuren hield men de tegenstanders als het ware op armslengte. Het Duitsche leerstelsel van concentreeren en vlug optrek ken is ook een leerstelsel van vechten op korten afstand dat is de reden, waarom ze aan hun bewapening, sinds den laatsten oorlog, zoo veel wapens voor het gevecht op korten afstand hebben toegevoegd, zooals mortieren, Tommy-geweren en handgranaten. Hoe de Duitschers aanvallen. De basis van het Duitsche aanvals-systeem is die van doorsijpeling. Hun aanvallende eenheden worden niet gebruikt om een slag over een breed front te leveren, maar worden als speerpunten gebruikt om zwakke punten in een smal front te doorboren. En ze vermenigvuldigen hun kracht door hun snelheid. Ze ontleenen hun vaardigheid om geweldige krachten plot seling op een smal front te concentreeren en vervolgens na de doorbraak 15 tot 30 mijl per dag op te dringen, voornamelijk aan de gemotoriseerde een heden. Niet hun heele leger is gemotoriseerd het grootste gedeelte bestaat uit gewone infanterie-divisies welke marcheeren of per trein vervoerd worden. Maar ze hebben genoeg gemotoriseerde infanterie-eenheden die met de tanks meegaan of er vlak achter oprukken, als onderdeel van hun gepantserde divisies, om later in den vorm van gemotoriseerde divisies zich na een door braak te verspreiden en op de onverdedigde achterlinies van het vijandelijke leger aan te vallen. Door motoriseering kunnen ze zich vijf maal zoo vlug concentreeren voor een plotselingen aanval als in den vorigen oorlogen wanneer die aanval den vijandelijken tegenstand gebroken heeft, kunnen ze zich vijf maal zoo vlug bewegen om hun succes te consolideeren en te benutten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 82