DE ROL VAN DE HOME GUARD IN DEN ANTI-BLITZ. In een ander, door hetzelfde "blad gepubliceerd artikel, geeft Wintringham een lang niet malsch oordeel over de wijze van samensteling en oefening van de Home Guard. Hij knoopt daar aan een beschouwing vast over de bestrijding van de Duitsche methode van aanval in de diepte en de rol, welke de Home Guard in de bestrijding daarvan kan vervullen. Wij laten deze gedeelten hier volgen. 1155 Later hoorde ik ze probeeren te raden wie van de instructeurs gelijk had. Geen nieuwigheid wordt grondig geleerd voordat men duidelijk inziet dat het nieuw is en verschilt van de oude methode. Daarom heeft ons leger het hard noodig om in te zien dat deze oorlog op een volstrekt nieuwe manier gevoerd wordt en dat we met de conservatieve methoden hebben afgedaan. Elke eenheid onafhankelijk. Het tweede ding dat noodig is, is het schrappen van de waterdichte com partimenten die de infanterie van de andere takken scheidt. Elk bataljon infanterie behoort zijn „eigen" anti-tank-kanonniers te kennen, zijn „eigen" veldgeschut-bedieners en geniesoldaten voor mijnen en fortificaties, etc. Ze behooren hen net zoo goed te kennen als de officieren en manschappen en de andere compagnieën in hun bataljon. Elk bataljon moet in staat zijn om een klein op zichzelf staand legertje te vormen, dat zijn eigen eilandje kan handhaven, en dat met vuren of met tegenaanvallen met de andere legertjes samenwerkt. Daarvoor is meer onafhankelijkheid in het leven van de klei nere eenheden noodzakelijk en een meer doorgevoerde onderlinge saamhoc- righeid. Diegenen, die zich tegen dit idee verzetten, beweren dat onze soldaten, die in kleine eenheden zonder nauw oppertoezicht vechten, zullen vluchten. Dat is niet waar. De nazi's hebben in den huidigen oorlog zeer reëele successen behaald met hun tactiek van „aanval in de diepte". Zij bepalen zich niet tot front- aanvallen op de hen bestrijdende troepen, doch doen aanvallen uit de lucht tot ver achter de linies, voeren diep doordringende raids uit met hun pantsereenheden, terwijl zij met infanterie infiltratiepogingen doen. Zij doorbreken iedere kwetsbare linie welke hun in den weg wordt gelegd door veel reusachtig groote strijdkrachten tegen de zwakke punten in die linie in den strijd te werpen. Geen van deze tactische methoden vonden zij zelf uit. Lawrence van Arabië ontwikkelde en paste de toestanden in de woestijn toe in fundamenteele opvattingen betreffende diepe infiltratie, lang voordat Ludendorff's staf deze ideeën toepaste bij diens grootere legers, hoewel dit eenigszins onvolkomen in zijn werk ging. Het gebruik van deze tactiek bij gepantserde strijdkrachten werd in 1917 het eerst ontwikkeld door generaal Sir Hugh Ellis, die toen zes en dertig jaar oud was, en den brillianten staf van zijn tankcorps. Het gebruik van parachutisten werd waarschijnlijk door de Amerikanen uitgevonden en in ieder geval door de Russen ontwikkeld. Het gebruik van troepentransportvliegtuigen ontstond in onze eigen R.A.F. Doch hoewel de Duitschers deze tactische methoden niet uitvonden, hebben zij deze tot zulk een peil ontwikkeld, dat de geheele aard van den modernen oorlog erdoor wordt beheerscht. De inval in Engeland zou, indien hij werd uitgevoerd met een blitz-tactiek van „aanval in de diepte", niet alleen of hoofdzakelijk bestaan uit een landing op de kusten, doch zou voornamelijk in de eerste phasen bestaan uit aan vallen uit de lucht, met het doel op deze wijze een landing of verscheidene landingen mogelijk te maken. Gedurende deze beginstadia van den inval wordt

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 88