1156 ieder belangrijk punt in Engeland met een aanval bedreigd, niet alleen uit één richting, doch uit alle richtingen. In miltair opzicht is het antwoord hierop het bezit van garnizoenen op alle belangrijke punten, een web van versterkte „eilandjes" welke krachtig kunnen worden verdedigd en vanwaar patrouilles en sterkere groepen kunnen uit zwermen om aanvallende vijandelijke groepjes onschadelijk te maken en grootere vijandelijke troepen-onderdeelen in hun actie te belemmeren. Behalve deze actieve garnizoenen hebben wij strijdkrachten noodig, welke tegenaanvallen kunnen doen en een groote concentratie van nazi-troepen kunnen uiteenslaan. Taak der Home Guard. Ik ben van meening, dat de Home Guard bijna al de actieve garnizoenen moet vormen. Het geregelde leger moet met zijn bestaande eenheden bij den tegenaaanval worden ingezet, terwijl de geregelde troepen welke hun oplei ding nog niet hebben voltooid, de garnizoenen van de Home Guard moeten aanvullen. Ik ben er bovendien zeker van dat het veel economischer, zoowel wat geld als mankracht betreft, is, wanneer deze tegen tanks bestand zijnde „eilandjes" bestaan uit mannen die in de industrieën productief werkzaam zijn totdat men hen noodig heeft, dan dat deze garnizoenen zouden bestaan uit reusachtige aantallen geregelde troepen welke betrekkelijk non-actief zijn en door deze non-activiteit hun felheid verliezen. Ons vermogen om deze actieve garnizoenen bijeen te brengen uit mankracht welke bij de productie van oorlogsmaterieel nuttig werkzaam is brengt ons, wat dit défensiesysteem betreft, bij de ontwikkeling van de oorlogstechniek tegenover de nazi's in het voordeel. Zij hebben de methode van den aanval in diepte ontwikkeld wij beant woorden die met een nieuwe verdediging in de diepte, welke alleen door een democratie kan worden bereikt. De nazi's kunnen de arbeiders in de fabrieken en kantoren, in de door hen bezette landen of in Italië niet van wapens voorzien. Indien zij de fabrieksarbeiders in Duitschland bewapenen, geven zij de revolutie wapens, welke hen te zijner tijd zal vernietigen. Omdat zij geen democratie vormen, kunnen zij den nieuwen vorm van defensie niet bereiken welke de nieuwe aanvalsmethode schaakmat zet. Wij kunnen die bereiken indien wij er ons van doordringen, dat het Britsche volk meer dan eens in zijn verleden het initiatief heeft genomen om iets nieuws en geweldigs uit te vinden en, wat zoo vaak gebeurde, dit te doen zonder zich te realiseeren wat het verrichtte. Een blitz-aanval kan worden vergeleken met een springvloed welke door een smalle bedding van een vallei komt aanrollen. De dam in de bergen is doorbroken. Wat moeten wij nu doen? Hij komt snel nader en baant zich een weg naar de vlakten waar wij wonen. Moeten wij een zwakke barrière van zandzakken aan den rand van onze vlakte leggen om dezen vloed af te dammen Deze dam zal als „de weerlicht" worden doorbroken. Zoodra hij is doorbroken is hij nutteloos. Neen, wij zullen de heuvels opgaan, naar ieder heuveltje op de vlakte. En deze heuvels zullen wij tegen den vloed bescher men. Deze heuveltjes welke hier en daar verspreid liggen, zullen den vloed dwingen zich in kleinere kanalen te verdeelen, in stroompjes welke kunnen worden bedwongen. En wij zullen van onze heuvels uitzwermen op alles wat drijft, om hier een sluis te openen en daar een te sluiten, teneinde de wateren te overmeesteren welke na de eerste vloedgolf zijn opgekomen. Met andere woorden, wij zullen vechten door overal tegen tanks bestand zijnde eilandjes te vormen, door op kleine schaal van een of verscheidene dezer eilandjes aanvallen te doen, door, nadat de vijandelijke tanks zijn gepasseerd en in een ander deel van het net worstelen, weerstandszones te vormen welke onze eilandjes met elkaar verbinden, zoodat de achter de tanks aankomende nazi-infanterie wordt tegengehouden. Dan wordt onze tegenaanval geopend. Hiervoor zal elke tank welke wij

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 89