10. UIT DE PERS. Uit een artikel over Thailand in de Oostboekbode ontleenen wij het volgende over zijn weermacht. THAILANDS WEERMACHT. In Thailand bestaat algemeene dienstplicht. De diensttijd bedraagt 2 jaar de man komt daarna 7 jaar in de eerste reserve met een herhalingsoefening van 2 maanden per jaar. Dan komt hij in de tweede reserve met jaarlijks een herhalingsoefening van een maand. Ten slotte komt hij in de derde reserve voor 6 jaar, echter zonder herhalingsoefeningen. Het staande leger zou dus ongeveer 200.000 man sterk kunnen zijn, met een zeer groote reserve aan geoefende manschappen. Verder kunnen de politie en de gendarmerie, welke ongeveer 25.000 man sterk zijn, best voor militair gebruik aangewend worden. Met de mechanisatie van het leger is men reeds ver gevorderd. De artillerie is geheel gemotoriseerd. De luchtdoelartilerie is buitengewoon sterk en uitgerust met het modernste materiaal. De juiste sterkte van de luchtmacht is onbekend. Men gelooft, dat Thai land over minstens 150 Curtiss-Hawk jachtvliegtuigen beschikt, verder een aanzienlijk aantal Glenn Martin bombardementsvliegtuigen (volgens kran tenberichten zouden er den laatsten tijd tientallen bombardementsvlieg tuigen van Japansch fabrikaat in Thailand gearriveerd zijn) en Vought Corsair V verkenningsvliegtuigen. Thailand beschikt over eigen vliegtuigfabrieken waar jacht- en verken ningsvliegtuigen gebouwd worden. De Thaische luchtmacht staat zeer goed aangeschreven. Aan de opleiding der vliegers wordt veel zorg besteed, in het bijzonder aan het duikbommenwerpen. De Thailanders zijn zeer air- minded en hebben vooral groote belangstelling voor de militaire luchtvaart. De marine vormt de zwakste plek in de Thaische defensie. Alleen het nieuwere materieel heeft eenige gevechtswaarde. Daartoe behooren 4 in Japan gebouwde onderzeeërs en 9 in Italië gebouwde torpedobooten. Verder nog twee in Japan gebouwde kanonneerbooten van 2000 ton. Deze schepen zijn bewapend met 4 kn. van 20,3/1, 50, 4 X 8 ld. en 4 X 2 ld. En verder nog een paar flotieljevaartuigen van pLm. 1400 ton, 2 mijnenleggers en een aantal torpedomotorbooten. Geen formidabele vloot dus, maar toch wel met eenige waarde, indien wij aan de hypothese vasthouden, dat bij een oorlog in den Stillen Oceaan Thailand de democratische mogendheden naast zich zal vinden. BLITZKRIEG EN ANTI-BLITZKRIEG. De Indië Bode publiceerde het hieronder afgedrukte artikel van den bekenden schrijven Tom Wintringham auteur onder meer van New ways of war, h.t.l. in vertaling verschenen onder den titel Hoe te vechten over den Blitzkrieg en het antwoord daarop. Wat is het antwoord op den Blitzkrieg Hoe kunnen wij of wie dan ook het moderne Duitsche leger tegenhouden Is het misschien iets, dat boven onze macht gaat, om de Duitsche gepantserde divisies en hun 1148

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 81