1233 14.00 door St. Venant, wordt nabij Merville aangevallen door vechtwagens, die haar den terugweg afsnijden. („Slechts een van de twee pantserauto's weet door te breken" heet het, waaruit valt op te maken, dat de verkennende groepen hier evenals bij de actie tegen Grave bestonden uit 2 pantserauto's en eenige motorrijders). Te 17.30 komt daarvan bericht binnen, waarop de 2e compagnie, versterkt met pantserafweergeschut, te hulp snelt. Ook zij raakt in de knel en moet terug daar de Britsche troepen een tegenaanval op de S.S.-divisie uitvoeren, welke haar noopt, voor den nacht achter het kanaal van la Bassée terug te vallen. De afgesneden groep slaagt er niet in, door te breken en geeft zich op 25 Mei over. Dien dag rukt de afdeeling op naar Ham. Zij blijft daar, achter de regi menten van de divisie, twee dagen werkeloos. De Duitschers moeten blijk baar op adem komen. Op 27 Mei zetten zij den aanval in. Het linkerregiment van de S.S.-divisie bezet na hevigen strijd Morbecque. Het rechter heeft zwaar te lijden van vuur uit het bosch in de omgeving van Nieppe. De verken- ningsafdeeling, die inmiddels Thiennes heeft bereikt, zal dit bosch zuiveren, wordt dus a.h.w. in de frontlijn ingezet, en slaagt daarin, zij het dat haar drie compagnieën onmiddellijk ernstige verliezen lijden zoodra zij zich buiten het bosch begeven, vooral door artillerie, opgesteld in de omgeving van Hazebroeck. Dit stadje wordt dan ook eerst op 28 Mei vermeesterd, waarna de strijd zich verplaatst naar Bailleul. Hieromtrent en over het verdere verloop vermeldt het artikel geen bijzonderheden. Op 1 Juni komt de divisie in .reserve in de omgeving van Kamerijk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 67