7 Koloniale Studiën. Augustus 1941. Wijsgeerige koloniale rechtsleer. Rijckevorsel, J. J. v. Naar een Indische universiteit. Brugmans, P. J. De mogelijkheid van een tungoliecultuur in Ned.-Ind. Roeloffs, J. W. De vestiging van een Indische filmindustrie. Nio Joe Lan. De verpachting van jachtterreinen op Java en het behoud van den wild stand. Groeneveldt, W. Koloniale Studiën. October 1941. Het Gapi-memorandum. Aanteekeningen omtrent geld- en goederenverkeer in West-Soemba. Ver- sluys, J. J. N. De Indische uitgevers en de Javaansche letterkunde. Pigeaud, Th. Zuid-Nieuw-Guinea, 35 jaren onder missie-invloed. Verschueren, J. Volksverheffing. Werkum, H. D. v. Koloniaal Tijdschrift. Juli 1941. De economie van bruin en blank anders en eender. Kolff, G. H. v. d. De compagnie als instrument van den oorlog ter zee. (1602-1641) Ver hoeven, F. R. J. Gemeenschap en individu. Bertling, C. T. De copra een object van overheidssteun. Beukering, J. A. v. Koloniaal Tijdschrift. September 1941. De staat van beleg. Jong, A. de. Mahan op den Indische lessenaar. Leur, J. C. v. Bodemkundig onderzoek en exploratie. Riele, H. J. te. Verdwijnend zelfbestuur. Prins, W. F. Taxi-chauffeurs te Batavia. Djojosoemarman, R. Ng. De desa-ordonnantie. Polak, J. B. A. F. Inheemsche rechtsgemeenschappen in de Bataklanden. Drijvers, J. Thailand's nationalistische, economische politiek. Maandblad van de N.I.O.V. Mei 1941. Nationale bezinning. Spoor, S. H. Het Wilhelmus. Moora, J. Christiaan Eykman en zijn werk. Simons, L. H. De ware geschiedenis van den slag in Vlaanderen. De eerste officieele verklaring, samengesteld uit bronnen van Geallieerden en Duitschers. Maandblad N.I.O.V. Juni 1941. Het werk van het Roode Kruis voor het K.N.I.L. Werff, J. v. d. Onder het oude Vaandel. Engeland en Nederland in de jaren 1585 tot 1588. Dixon, C. M. B. Drie voordrachten van generaal Sir Archibald Wavell over „De bevel voering" in den oorlog. Groote leiders en hun troepen. Grepen uit de krijgsgeschiedenis van het K.N.I.L. Bijnamen, toenamen, spotnamen en scheldnamen. Dam, J. J. M. v. Het hospitaalschip „Oranje". Werff, J. v. d. Bij het verscheiden van Teukoe Panglima Polem. Doup, A. Maandblad N.I.O.V. Juli 1941. Winston Churchill. Zimmerman, A. Drie voordrachten van generaal Sir Archibald Wavell over de bevel voering in den oorlog. Soldaten en staatslieden in oorlogstijd. De Islam. Ter Haar, D. J.

Indisch Militair Tijdschrift | 1942 | | pagina 105