het verleenen van de eerste hulp, benevens personeel voor het transport van gewonden. Aan dit geheel kan in voorkomend geval nog politie worden toegevoegd voor locale oriëntatie. (Waar stadswachters aanwezig zijn, die eveneens van de plaatselijke omstandigheden op de hoogte mogen worden geacht, zou het politie-personeel achterwege kunnen blijven.) Wij komen aldus tot de volgende gevechtseenheid een fuseliercompagnie, gemotoriseerd, z-m. met overvalwagens een of meer sectiën mortieren c.q. een of meer sectiën mitrailleurs twee a drie pantserauto's of gepantserde auto's dan wel vecht- wagens een groep pioniers geneeskundig personeel plaatselijk politie-personeel, c.q. stadswachters. Hetgeen hiervoor is opgemerkt omtrent de indeeling van mitrail leurs, geldt m.m. ook voor de artillerie, m.d.v. evenwel, dat wanneer toevoeging van dit wapen noodzakelijk wordt geacht, de actie als regel wel van zoodanigen omvang zal zijn, dat meer dan een van de omschreven gevechtseenheden zal worden ingezet, v.w.b. de infanterie bijv. een bataljon of meer. In dit geval blijven de niet onmiddellijk bij de compagnieën ingedeelde mitrailleurs, mortieren en kanonnen ter beschikking van den hoogeren com mandant ter toevoeging daar, waar zij noodig zullen blijken te zijn. Aan c.q. extrauitrusting behooren te worden verstrekt offensieve handgranaten, 1 a 2 per man defensieve handgranaten, 1/5 van het totale aantal hand granaten traangashandgranaten, bijv. 25 per compagnie dubbel noodrantsoen en noodverband een scheepsroeper per compagnie of z,m. een op een auto op gestelde luidspreker kaarten en plattegronden electrische zaklantaarns (licht) seinpistolen met patronen op bagage-auto's reserve-munitie, levensmiddelen, verband middelen, springmiddelen, groot pioniergereedschap, ladders (binnenklimmen van verdiepingen) zandzakken, draadrollen, prikkeldraad indien men er nut van verwacht, borden of doeken, welke in groote letters de sommaties tot opschrift dragen. (Wordt vervolgd). 124

Indisch Militair Tijdschrift | 1942 | | pagina 25