kregen dat hij naar Gianjar moest worden vervoerd, waar hij spoedig na aankomst overleed. Op het vernemen van hetgeen zich nabij Kloengkoeng had af gespeeld, rukte de luitenant-kolonel von Schauroth in den nacht met de compagnie-Gianjar op naar eerstgenoemde plaats. Daar kwamen voorts nog 2 patrouilles aan van het detachement-Ka- rangasem, die toevallig in de nabijheid van Kloengkoeng bivak hadden betrokken. Gezamenlijk werd nu met kracht opgetreden tegen Gelgel. Ook nu werd al vrij spoedig na het verlaten van Kloengkoeng dit maal aan de o.zijde op gewapend verzet gestooten. Hoewel dit snel kon worden gebroken, waarna naar het z. en vervolgens naar het w. gaand, Gelgel kon worden vermeesterd, kostte deze actie ons 3 dooden en 5 gewonden. Tot de eersten behoorde de Euro- peesch fuselier Snoek, een officiersbediende en een mantri van den opiumdienst. MEDEDEELING. Door de geboden bezuiniging op papier moet de omvang van het Indisch Militair Tijdschrift worden teruggebracht tot gemid deld 80 bladzijden per maand. Teneinde den inhoud niet evenredig te behoeven te beperken, is besloten, de bedrukte oppervlakte per bladzijde op te voeren. Aangezien echter een groot deel van de copie van de eerst volgende nummers bij het nemen van vermeld besluit reeds was gezet, zal daaraan in dit nummer nog slechts uitvoering worden gegeven v.w.b. den in kleine lettertype afgedrukten tekst. Het honorarium wordt in evenredigheid met de vergrooting van de bladzijden druks verhoogd. 103

Indisch Militair Tijdschrift | 1942 | | pagina 4