78 den rechteroever der rivier naar de waadbare plaats gemarcheerd, waarbij enkele schoten van de overzijde vielen. Ongeveer te 81ji uur voormiddag kon worden aangevangen met spannen van den rotankabel, dat door den zwaren stroom niet gemakkelijk was. Te 11 uur voormiddag eerst was de geheele colonne over de ■rivier gekomen, waarna de beklimming van den Goenöng Beu- rangkah begon. Nabij den top werden 4 gewapenden neergelegd. Te ö1^ uur namiddag was het geheel gebivouakeerd bij Djambö Koeta, het oude bivouak van de colonne Bleckmann. Het water moest hier worden verkregen uit een paar kuilen in den steenachtigen bodem. Voor de geheele colonne was vol doende water. Den geheelen namiddag en nacht was het bivouak omgeven door zware wolken, die zich van tijd tot tijd in fijne motregens ontlastten. Lieden uit Beutóng, die op reis gaan naar beneden, gaan des middags de rivier over en overnachten eerst aan den linkeroever aan den voet van Goenong Beurangkah, om den volgenden dag dezen berg geheel over te gaan en dan te overnachten te Djam bö Kroeëng. De opnemers konden hier, bij Djambö Koeta, hunne meting staken, omdat de aansluiting met vorige metingen was verkregen. 17. November. Op het gewone uur werd weder opgebroken en afgedaald naar Djambö Kroeëng. Deze daling duurde ruim 41/2 uur zonder rusten. Gekomen bij de open vlakte van Djambö Kroeëng bij de samenvloeiing van de Kroeëng Beutong en de Kroeëng Beurang kah, in het vroegere bivouak van de colonne Bleckmann, waar kapitein Kessler is gesneuveld, had de vijand zich weder op den rechteroever van de hier ondoorwaadbare Kroeëng Beutong ge nesteld en beschoot hij de voorbijtrekkende colonne zonder suc- cès. Bij den overgang van de Kroeëng Beurangkah, waar de vijand ons niet meer kon zien, werd de trein ingewacht. Te 2 uur namiddag kon worden voortgerukt om de water scheiding te overschrijden van de hoofdrivier met de Kroeëng Patjikan.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 110