79 Te 6 uur namiddag werd onder eene stortbui, die den geheelen voornacht aanhield, het bivouak betrokken aan de Aloeë Batèë Broeë, een zijtakje van de Kroeëng si Koejöng. 18 November. Van het bivouak aan de Aloeë Batèë Broeë1 tot aan de garn- pöng Si Koejöng bleek slechts een korte afstand te zijn, zoodat dit dal reeds te 8 uur voormiddag was bereikt. Van de omringende heuvels vielen enkele schoten, doch een groep verjoeg den vijand. Bij doorzoeking bleek alles verlaten te zijn. Na ruim een uur oponthoud werd doorgemarcheerd en al spoe dig de samenstrooming van de Kroeëng Si Koejöng met de Kroeëng Patjikan bereikt, waarvan de bedding geruimen tijd moest wor den gevolgd tot aan eene verbreeding van het dal, waar prach tige uitgestrekte padé ladangs zijn aangelegd. Hier en daar liggen aan de rivier de rangkangs of de com plexen van rangkangs van de ontginners, afkomstig uit Babah Patjikan, welke rangkangs omgeven zijn door mooie suikerriet velden en andere met tweede gewassen. Ook hier was alles verlaten. In de woning van KeutjhP Oesoe van Patjikan te Toewi Balè werd te 41/2 uur namiddag het bivouak betrokken, ongeveer daar, waar de weg naar Kila zich scheidt van den weg naar Langgö. Deze ladangs zijn een zeer geschikt bivouak voor eene mobiele colonne van uit Meulaböh, daar zij veel eetbaars opleveren en ongeveer drie marschdagen in het binnenland liggen. 19. November. Op dezen dag werden de lage waterscheidingen overschreden van de Kroeëng Patjikan en de Kroeëng Meulaböh en tusschen deze rivier en de Kroeëng Kila. Te 7 uur voormiddag afmarcheerende, kon te 4| uur namiddag het bivouak worden betrokken in de ladangs boven Kila. Gedurende den marsch vielen enkele schoten en werden twee gewapenden neergelegd. Ook deze weg loopt grootendeels door de bedding der rivier,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 111