2 Het type was te zwaar, vooral de achterhandde schouders te steil en te vast en hierdoor de actiën onvoldoende. Nadat ik hem duidelijk gemaakt had, welk type wij behoefden, verzocht hij mij t. g. t. in aanmerking te worden gebracht voor de le vering van ponies te Bataviaonder de voorwaarden, als aan den Heer Kiss te Sijdney gesteld. Het ligt echter voor de hand, dat een contractant voor de levering van Australische ponies, zelve niet in Australië woon achtig, tusschenpersonen aldaar noodig heeft en dat ook deze op de ponies moeten verdienen, met het natuurlijk gevolg, dat bij een vastgestelden prijs, er alsdan ponies worden geleverd van minder waarde dan die, welke geleverd zouden worden door een contractant, welke geene tusschenpersonen van noode heeft. Oordeelende naar al hetgeen ik dienaangaande in Australië zag en hoorde, moet ik dan ook met klem ontraden, ooit contracten aan te gaan tot levering van Australische ponies met personen, niet zeiven in Australië woonachtig, doch op Java of elders wonende. De Heer Abrahams doet zijne bestellingen bij de firma Cam- bell en Sons te Melbournewelke firma wederom de paarden doet inkoopen door haren agent G-lasscock. Voorts is de colonie Victoria, zooals uit dit rapport blijken zal, niet de colonie, waar men bij voorkeur rijpaarden, als onze cavalerie behoeft, moet inkoopen. Den 6en Januari embarkeerde ik aan boord van het s. s. Jana en arriveerde in den avond van 10 Januari te Colombovan waar ik den 14en daaropvolgende met het uit Europa verwacht wordende s. s. Australiën naar Australië zoude vertrekken. Daar het mij in de Polo-club te Colombo bleek, dat aldaar meerdere zoogenaamde Arabsuit Bombaij voor het polospel gebruikt werden, trachtte ik omtrent dat soort van ponies, in verband met een eventueele remonteering met Arabs, de noodige inlichtingen te verkrijgen en werd daartoe verwe zen naar de paardenhandelaars Wallis en Pate, welke bedoelde paarden importeerden en te goeder naam en faam bekend stonden. Het eerst heb ik mij begeven naar den Heer Wallismet wien ik een langdurige conferentie had. Volgens zijne meening waren er ook nu nog voldoende en zeer goede Arabs op de Bombay markt te verkrijgen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 122