Nog deelde de Heer Conner mij het volgende mede, hetgeen wel licht te eeniger tijd van belang kan zijn. Zijne firma houdt zich o. m. ook met paardenteelt bezig en bezit in N. W. van West-Australië uitgebreide terreinen, waarop ongeveer 1200 merries met de noodige hengsten rondloopen. Deze paarden zouden veel Engelsch bloed bezitten en hunne veulens uitstekende cavaleriepaarden daa^stellen. Ten einde deze paar den te zien, zoude ik naar Wyndham aan de Cambridge Golf moe ten gaan, hetgeen buiten de grenzen mijner opdracht viel, te meer, daar deze paarden geen ponies, doch paarden van minstens 15 hands (Eng. maat.) waren. Deze well-bred paarden zouden geleverd kunnen worden, na keuring te Wyndhama 14 per- stuk, terwijl de vracht tot Batavia zoude bedragen 8, to taal dus 22 of ongeveer f 270. Vervolgens is de consul met mij per spoor naar Perth gegaan, ten einde mij met een gelijksoortige firma aldaar, n.l. Forrest Emanuel en C°. in connectie te brengen. Ook deze firma was genegen brumbies aan het Nederlandsch- Indische Gouvernement te leveren, doch eveneens uitsluitend met keuring in West-Australië. De bedongen prijs was 16 per stuk, terwijl de vracht tot Batavia 6 zoude bedragen, totaal dus 22 of 270. Men stond echter op een hoogte van 13'2" 14'2' [Eng. maat], bevreesd zijnde anders geen voldoend aantal te kunnen leveren. Ook hier kon ik tot mijn leedwezen geen materiaal te zien krij gen. Hoewel het reeds laat was, besloot ik den raad van den Heer Emanuel op te volgen en nog per spoor naar het kamp te vertrekken, waar de vrijwilligers voor Zuid-Afrika gelegerd waren. Aldaar toch zoude ik gelegenheid hebben ±150 brum bies van de beste soort bij elkander te zien en zoude mij zoodoende een denkbeeld kunnen vormen van dat paardenma- teriaal. In het kamp gekomen was echter mijne teleurstel ling groot! Hoe volhardend en sober de brumbies ook mogen zijn, voor cavaleriepaard zijn zij door bouw en gebrek aan bloed totaal ongeschikt. Weinig of geen temperament, lange ruggen, af hangende kruizen en slecht beenwerk, waren de dadelijk opval lende gebreken. Zooals mij later van bevoegde zijde werd mede-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 126