11 moeielijke terreinen zich gemakkelijker en zekerder beweegt- De vraag naar ponies voor remontemateriaal wordt steeds groo" ter, sinds Engelanddoor ondervinding geleerd, voor het leger in Zuid-Afrika terug ging tot ponies van 14'2", de Australische con - tingenten zooveel mogelijk met dergelijke ponies bereden wor den gemaakt en ook het buitenland in de Australische ponie een bruikbaar troepenpaard hoopt te vinden. Zoo vernam ik gedu rende mijn verblijf in Australiëdat ook van Japansche zijde onder zoekingen werden ingesteld naar de geschiktheid der Australische ponies als legerpaard, terwijl ik zelve, door tusschenkomst van den Consul-G-eneraal der Nederlanden, aangezocht werd dienaan gaande inlichtingen te willen verschaffen ten behoeve van den Franschen Generaal Gallieni te Madagaskar. Algemeene Beschouwingen. Een eerste vereischte om met kans van slagen te kunnen fok ken, is het aanwezig zijn van goed gras, daar men in Australië de fokmerries en veulens niet bijvoert, doch hen hun voedsel in de paddocks laat zoeken. Wil men nu goed en krachtig voed zaam gras ter beschikking hebben, zoo behoeft men hiervoor kalkgrond [limestone], want het is het gras op deze grondsoort groeiende, hetwelk de jonge veulens door zijn groot kalkgehalte sterke en goed ontwikkelde beenderen geeft, waarmede wederom een gunstige gelegenheid tot inplanting der spieren samengaat. Deze limestone nu treft men in groote hoeveelheid aan in den omtrek der rivieren van N. Z. Wales. Wel is waar bezit deze kolonie niet de grootste rivieren, doch zij voeren, van het ge bergte komende, zeer veel limestone aan. Verdere factoren, welke een hoogst belangrijken invloed uitoefenen op de kwaliteit der veulens zijn voorts klimaat, terrein en gelegenheid tot oefening der spieren. Willen toch de veulens hunne spieren kunnen ont wikkelen, zoo moeten zij ruimschoots gelegenheid hebben zich te bewegen, waartoe uitgebreide paddocks, liefst in heuvelachtig terrein, benoodigd zijn. Aangezien nu de grond in de kolonie W. Z. Wales aanmerkelijk goedkooper is dan in Victoriazoo treft men in laatstgenoemde kolonie slechts paddocks aan, welke in geen vergelijking kunnen komen met die in N. Z. Walesalwaai

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 131