13 dat in Queensland geen poniefokkerij van eenige beteekenis wordt aangetroffen, doch men zich aldaar hoofdzakelijk bezig houdt met het fokken van groote paarden. Een en ander verklaar ik uitsluitend op gezag van bekende Australische fokkers. De ponies van Queensland zijn wel sterk, doch over het algemeen grof en meer geschikt voor vleesch- en melkwagens [3e klasse ponies] dan voor licht cavaleriepaard of poloponie. Zelve bezocht ik de kolonie Queensland niet, doch zag in de grensdistricten van N. Z. Wales meerdere Queensland- ponies en vond ik het zoo juist door mij medegedeelde op grond van betrouwbare inlichtingen bevestigd. Ook de kolonie Zuid-Australië bezit vele gunstige factoren voor paardenfokkerij, doch deze tak van veeteelt is nog slechts in opkomst, zoodat deze kolonie voorloopig nog van weinig belang is te achten uit het oogpunt gezien van remonteering. Uit de hierboven door mij geleverde beschouwingen moge het duidelijk zijn, dat de kolonie N. Z. Wales de meeste gunstige factoren bezit voor paardenfokkerij in het bijzonder. Het is dan ook in deze kolonie, hetgeen trouwens van algemeene be kendheid is, dat de beste en meest waardvolle paarden worden gefokt en met het beste resultaat zal kunnen worden geremon- teerd. De omstreken der rivieren voornamelijk in hun boven loop, in 't algemeen, doch van de Hunter Rivier in het bijzon der, zijn de best aangeschreven fokdistricten. De Kolonie N. Z. Wales. Zoowel de omstandigheid, dat de kolonie N. Z. Wales uit het oogpunt van fokkerij de meest belangrijke is, als de inhoud mijner opdracht, luidende te Sydney en zoo noodig in andere cen tra van paardenfokkerij en paardenhandel een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om tegen billijke prijzen, thans en in de naaste toekomst een voldoend aantal geschikte ponies voor de cavalerie te bekomen, deden mij N. Z. Wales tot mijn arbeids veld bestemmen, zonder echter te verzuimen, waar zulks in mijn route lag, persoonlijk mij zooveel mogelijk van den paardensta- pel der overige koloniën op de hoogte te stellen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 133