15 8. H. H. Brown te Paterson. 9. Bakewell te St Auburn Scone. 10 Barns Casino Richmond River. Het zoude mij te ver voeren, alle voorname poniefokkers op te noemen, genoeg, dat er minstens 25 op den voorgrond tre* denden zijn, terwijl ook op de meeste, meer bepaalde paarden- stoeterijen, ponies gefokt worden, zooals b.v. op de bekende stoe- terij Taranville bij Scone, toebehoorende aan den Heer Cook. Het aantal ponies, jaarlijks op de verschillende stoeterijen ge fokt en metende 13'2' tot 14'2", wordt ook thans reeds op 1000 stuks geschat. Natuurlijkerwijze was het mij niet doenlijk alle stoeterijen te bezoeken, hetgeen mij trouwens overbodig en buiten de grenzen mijner opdracht vallende voorkwam. Voldoende achtte ik het mij te overtuigen, of er werkelijk poniebreoding bestond en wel van een kwaliteit en kwantiteit, waardoor de remonteering van het Nederlandsch-Indische Leger in het algemeen, van de cava lerie in het bijzonder, in Australië gewaarborgd was. De door mij verzamelde gegevens, gepaard aan hetgeen ik persoonlijk zag, hebben mij de overtuiging gegeven, dat Australië in 't algemeen, doch de staat N. Z. Wales in 't bizonder, een waardvolle bron van remonteering is. De ondervolgende opgaven mogen dienen, tot bevestiging mijner bewering. In de paddocks te West Mactland, toebehoorende aan Mr. 0. Donnelly zag ik reeds dadelijk een 50 tal ponies van goede kwaliteit, waarvan een 20 tal geschikt waren voor dadelijken aankoop. Hoogte, leeftijd en kleur sloten vele goede ponies uit. Deze paddockman durfde veilig op zich nemen jaarlijks 2 a 300 ponies, aan alle billijke eischen voldoende, aan te brengen, hier en daar opgekocht in de Hunter River districten. Op de breeding-station Edinglassie van White Brothers zag ik uitstekend fokmateriaal en deugdzame ponies. Deze fokker is de champion der tentoonstellingen en telt onder zijne producten vele winners der ponie-races. Het fokmateriaal bestaat hier uit 100 merries en 4 ponie-dekhengsten. Twee dezer hengsten zijn uit Engeland geïmporteerde Welsh-ponies, de beide andere zijn met veel bloed gecroiseerde ponies. De merries zijn, zoo niet allen thourough bred mares [volbloed merries],

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 135