16 dan toch zeker well bred mares [met veel bloed gefokte merries]. De ponies, welke ik hier zag ten getale van ongeveer 50 stuks, waren grootendeels voor cavaleriegebruik geschikt te achten. Natuurlijk, dat ook hier bij aankoop een gedeelte door hoogtei kleur en ouderdom zoude uitvallen. Een 20 tal waren echter zeker geschikt voor dadelijken aankoop, hetgeen een groot aantal moet geacht worden, indien men in aanmerking neemt, dat de vierjarigen voor zoover zij waren opgevangen op het einde van het jaar, zooals zulks steeds op de stoeterijen geschiedt, publiek waren verkocht te Sydneyten getale van ongeveer 40 stuks. c. Op de breedingstation bij Gugra in New-England gelegen op 4300 voet hoogte, zag ik ongeveer een 70 tal ponies, die allen een goeden indruk maakten. Grootendeels waren het ook hier twee- en drie-jarigen. De meesten dezer ponies waren gefokt van well- bred merries bij den bekenden geïmporteerden Cobhengst Arden. Het aantal fokmerries hier aanwezig was eveneens zeer talrijk, terwijl er nog twee andere ponie-dekhengsten van gekruist ras aanwezig waren. d. de zeer bekende stoeterij Beltrees kan per jaar gemakkelijk 40 ponies afleveren, geschikt voor aankoop. Ik zag ruim 30 ponies, doch allen 31i2 jaar; in November jl. waren 40 vier jarigen door den Heer Kiss op de verkooping opgekocht en naar het buitenland verscheept. Het fokmateriaal speciaal voor poniebreeding bestond hier uit 40 a 50 thourough bred en well-bred merries en twee poniedekhengsten, waarvan één tot vader (Sire) een Engel- schen volbloed had, terwijl de andere een Australische volbloed ponie was. Bovendien werden ook hier vele ponies gefokt uit grootere merries bij een der poniehengsten. Op deze station zag ik o. m. een volbloed veulen, waarvan het dekgeld f 600 was geweest, voorwaar een bewijs, dat men er in Australië niet tegen opziet, geld uit te geven tot verkrijging van goede veulens. e. De stoeterij Turanville bij Scone van den Heer Cook is voorzeker de voornaamste uit geheel N. Z. Wales. Men treft hier ongeveer 300 fokmerries aan, meestal thourough-bred merries, waarvan ik er verscheidene zag; voorts vertoonde men mij hier 8 h 10 prachtige volbloed dekhengsten. Ongeveer 100 stuks

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 136