17 - dezer merries waren geschikt om bij een kleinen hengst poDies te baren. Ofschoon hier volbloedfokkerij hoofdzaak was, zoo telde tot dusver het gemiddeld aantal ponieveulens-geboorten per jaar 40 a 50. De hengst, gebruikt tot verwekking dezer ponie- veulens, was een prachtige Cobhengstgefokt bij een Arabische merrie en Engelschen volbloed hengst. Yan de gefokte ponies zelve kon ik tot mijn leedwezen slechts zeer weinig te zien krijgen, daar men ook hier genoodzaakt was geweest de kudden mijlen en mijlen ver naar de rough country te drijven, teneinde een sprietje gras te vinden, als gevolg van de reeds 18 maanden heerschende droogte. f. Ook de stoeterij van den Heer Bakeioell (St. Auburnbij Scone is een zeer belangrijke voor poniefokkerij, daar het aantal veulens per jaar hier tot dusver 40 a 50 bedraagt. Als dekhengst treedt hier op een prachtige Arabische hengst van ongeveer 1.42 Meter, terwijl men als moederdier zooveel mogelijk merries gebruikt, gefokt van thourough bred of well bred mares bij een zoogenaamden Timorponie hengst. De Timorponie is uit onzen archipel afkomstig en is in den regel een Sandelhout-ponie. Zij komen, althans tegenwoordig, in Australië bij hooge uitzondering voor. Zelden zag ik een dek hengst zijn type in dusdanigen graad op de veulens overbrengen, als bij dezen Arabischen hengst. In wanhoop waren hier even eens de kudden grootendeels naar de rough country gedreven om voer te zoeken. Later was ik evenwel in de gelegenheid vele Bakewell ponies in de paddocks te West-Mactland te zien, meest prachtexemplaren, uitstekend geschikt voor cavaleriege- bruik. g. Op de breedingstation Wilton-Park bij Boioral zag ik even eens vele ponies, doch weder van een geheel ander type. Dit was het gewenschte type voor artilleriepaard, voor cavalerie remonte waren zij echter te zwaar en te kort [cobby]. h. Bij mijn tweede bezoek aan de paddocks te West-Mact- lancl zag ik aldaar o. m. een vrij groot aantal ponies, door den paddockrnan Tullock verzameld. Hieronder waren vele zeer goede cavalerieponies, meest afkomstig uit de N. districten van N. Z. Wales. Ook hij kan gemakkelijk per jaar een 200 tal leveren. Ik vertrouw met deze opsomming te kunnen volstaan en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 137