19 In de stallen dezer bazaar zag ik ook eenige goede ponies, geschikt voor cavaleriegebruik. 3. De Heer R. A. ElkinGooqee StreetRandwichSydney vervoegde zich eveneens ten mijnent, met het doel voor een eventueele levering van ponies in aanmerking te komen. Hij verklaarde genegen te zijn tot levering met keuring op Java. 4. De Heer J. Meloij 17 PittstreetSydneywerd door mij bereid bevonden, eventueel een contract tot levering van ponies aan te gaan. Hij levert ook paarden voor de Engelsch-Indische remonte. Doch ook hier wederom de eisch: keuring en levering te Sydney. Prijs 15 per stuk. •5. De Heer E. Beadeleigenaar van Beadell's Bazaar (68 Hunterstreet Sydney) was voor het sluiten van een contract te vinden tegen den prijs van 14 a 16 per stuk, doch uit sluitend met keuring en levering te Sydney. In deze stallen zag ik ook meerdere waardvolle ponies. Ten einde nu verder de juistheid der door mij verzamelde gegevens te controleeren, stelde de consul te Sydney mij, op mijn verzoek, in verbinding met eenige personen, die als goede experts en judges in paardenzaken bekend stonden en geene belangen hadden bij eventueele door de Indische Regeering te sluiten contracten tot levering van Australische ponies. Tot mijn groote voldoening constateerde ik, dat de door mij ont vangen inlichtingen, verzamelde gegevens en gemaakte gevolg trekkingen grootendeels geheel juist waren. Yooral den Heer Marshalldie ongeveer 30 jaren in paarden zaken in N. Z. WalesVictoria en Queensland betrokken was geweest, dankte ik vele inlichtingen, zoowel omtrent personen als zaken, en vernam ik van hem, dat ook in de districten OrangeBathurst en Goolburn vele deugdzame ponies te vinden waren, die echter niet op bepaalde stoeterijen werden gefokt, doch die men hier en daar moest opkoopen. Ook de districten aan de Hawksburry Rivtr werden aangeprezen en in verband hier mede door mij een tocht gemaakt van Riverstone naar Windsor, Richmond en Parrawattawaaruit mij bleek, dat ook in dit deel van N. Z. Wales overal enkele geschikte ponies konden wor den aangekocht. Nog was ik in de gelegenheid eenige zeer goed gebouwde

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 139