20 ponies te zien, gefokt op de stoeterijen van de Heeren Brown en Barns. Eerstgenoemde had op het oogenblik ongeveer 40 driejarige ponies, welke, volgens gewoonte, op het einde des jaars publiek zouden worden verkocht, terwijl de Heer Barns gemiddeld op 25 ponies per jaar kon rekenen Be Kolonie Victoria. Bij mijn bezoek aan Melbourneop mijn terugreis, heb ik getiacht in den korten beschikbaren tijd zooveel mogelijk te zien en te vernemen betreffende de poniefokkerij in Victoria. Zonder twijfel is deze van belang te achten, doch, zooals door mij leeds werd medegedeeld, wordt in Victoria niet zoo zeer gefokt met het bepaald doel rijponies te verkrijgen, aangezien men aldaar meer behoefte aan wagenpaarden heeft, zulks sluit niet uit, dat men ook in Victoria goede rijponies aantreft. De ponie van Victoria is over het algemeen te cobby d. w. z. heeft voor rijpaard te zware achterhand, te vaste zware schouders en te weinig hals, kortom is te gedrongen. Hierdoor zijn zij min der vlot en beweeglijk, hebben zij weinig vrije gangen. Men fokt in Victoria vrij algemeen met den Welshponie als dekhengst, en deze, zelve reeds eenigszins gedrongen zijnde, behoeft tot verwek king van een meer beweeglijk en licht rijpaard, de meer slank- gebouwde thourough bred en well-bred merrie. Het is op de zen factor, dat men in Victoria om de reeds gemelde reden minder acht slaat. In de Western-Districts van Victoria worden de beste klasse rijponies gefokt, hoofdzakelijk voor het polospel, terwijl de over blijvende gebezigd worden tot het drijven van de in die dis tricten gevonden wordende kudden cattle. De prijzen der aldaar aangetroffen wordende ponies zijn echter hoog en hun aantal is vrij beperkt. De Heer Cambell [Major of the Volunteers], lid der leading Fir ma in paardenzaken te MelbourneCambell en Sonsverklaarde mij, dat het zeer bezwaarlijk was in Victoria een voldoend aan tal goede rijponies te verzamelen, daar de meeste als poloponie naar Engelscli-Indië gaan en dan reeds geheel onafgericht op de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 140