21 ^stations met 25 worden betaald. Voorts deelde de Heer Gambell mij mede, dat het hun agent, den Heer Glasscockzeer veel moeite gekost had, de door Abrahams voor Atjeh bestelde ponies bij elkander te krijgenzelfs was het hem dan ook niet mo gelijk geweest de door Abrahams gevraagde 60 stuks af te leve ren ook in verband met den te besteden prijs, niettegenstaande de opgegeven hoogte 13'3" tot 14'2" was geweest. Later ontmoette ik nog den Heer Glasscock zelf, die dit alles bevestigde; vooral de oorlog maakte de levering van paarden bezwarend en duur. Wel is waar worden voor Zuid-Afrika po nies van 14'2" aangekocht, hetgeen niet de door ons Gouverne ment verlangde hoogte is, doch de arbeid, vroeger verricht door het groote aantal naar de Kaap uitgevoerd wordende ponies, moet thans door andere verricht worden en hierin ligt de reden, dat ook de kleinere paarden moeielijk te verkrijgen zijn en in prijs steeds stijgen. Een en ander is echter in N. Z. Wales 'niet dermate merkbaar, gegeven het aldaar voorkomende groote aan tal rijpaarden en ponies. Bovendien 'is de volbloedfokkerij in Jfl if. Wales van meer belang dan in Victoriahetgeen van in vloed is op beschikbaar fokmateriaal en product. De Firma Gambell and Sons zoude wel genegen zijn een contract te sluiten tot levering van ponies voor het Indische Gouverne ment, doch zag geen kans meer dan 200 stuks per jaar te le veren en stelde als voorwaardenkeuring en levering to Melbourne en een prijs aldaar van 20 per stuk, dus 5 meer dan in N. Z. Wales. Verder ontmoette ik o.m. den paardenhandelaar S. T. Reynolds uit Melbournedie ook een zeer goede reputatie heeft en vele paarden voor Engelsch-Indië levert. Hoewel ge negen een contract aan te gaan, stond ook hij op keuring te Mel bourne en verlangde een prijs van 15 h 20 aldaar geleverd. De Heer Naplesdie wel op Java bekend is, was niet te Mei. bourne aanwezig, doch voor zaken in Engelsch-Indië Hetgeen ik van de ponies te Melbourne zag in verschillende bazaars en stallen, bevestigde de juistheid mijner gegevens, dat zij over het algemeen als rijpaard onderdoen voor de ponies van N. Z. Wales. Voor artilleriepaard zoude ik hen beter geschikt achten. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat in dezen staat vele N. Z.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1902 | | pagina 141